Czy da się pogodzić naukę języka angielskiego z pracą?

Zastanawiasz się, czy istnieje jakiś niezawodny sposób, aby pogodzić nawał obowiązków służbowych, do tego życie rodzinne i jeszcze naukę języka obcego? To dylemat, przed którym musi stanąć większość dorosłych osób decydujących się na poszerzanie kompetencji językowych. Chroniczny brak czasu i zapełniony grafik mogą na pierwszy rzut oka uniemożliwić korzystanie z oferty szkół językowych. Jednak my znamy sposób, aby skutecznie pogodzić pracę i naukę. Zapraszamy do lektury poniższego tekstu!

Nauka języka angielskiego dla dorosłych – jak zacząć?

Jednym z łatwiejszych sposobów na pogodzenie nauki i pracy jest udział w kursach typu in company. To organizowane przez pracodawcę kursy, które odbywają się na terenie firmy, przeważnie w godzinach pracy. Dzięki temu pracownicy nie muszą martwić się o dojazd na zajęcia, a nauka języka angielskiego dla dorosłych staje się możliwa. Ma to również dodatkowe korzyści wewnątrz firmy, ponieważ pracownicy się ze sobą integrują i polepszają swoje relacje. Jeśli w Twoim miejscu pracy jest organizowany taki kurs językowy, nie wahaj się i weź w nim udział. Jeśli go nie ma, warto zaproponować takie rozwiązanie pracodawcy. Poprzez podnoszenie kompetencji pracowników można dodatkowo zmotywować ich do pracy i zwiększyć dobre wrażenie o własnej firmie. Coraz więcej korporacji i większych organizacji zdaje sobie z tego sprawę, dlatego kursy in company zyskują na popularności.

Nauka języka w wolnej chwili

Człowiek nie zdaje sobie sprawy ile czasu poświęca na bezproduktywne zajęcia. Do najpopularniejszych należą dojazdy do pracy, odwożenie dzieci na zajęcia pozalekcyjne, przeglądanie portali społecznościowych czy bezwartościowych programów telewizyjnych. Wszystkie te utracone minuty można przeznaczyć na naukę języka. W wolnym czacie można:

  • powtarzać słownictwo,
  • czytać artykuły w oryginale,
  • korzystać z dostępnych aplikacji mobilnych do nauki słówek,
  • słuchać podcastów w oryginalnym języku,
  • oglądanie filmów i seriali w wersji z napisami.

Pamiętaj, że nauka języka nie kończy się na zajęciach w szkole. To również systematyczna praca w domu, regularne powtarzanie słownictwa i słuchanie języka. Jeżeli charakter branży, w której pracujesz to umożliwia, warto wyszukiwać potrzebne informacje w języku angielskim. To doskonała szansa na zapoznanie się z terminologią związaną z Twoim zawodem. Dzięki temu połączysz naukę z pracą i przyspieszysz osiągnięcie widocznych rezultatów.

Jeżeli firma, w której pracujesz nie organizuje szkoleń językowych, możesz na własną rękę zadbać o swoje kompetencje. Dzięki temu zapewnisz sobie pewniejszą pozycję na rynku pracy. Dla zapracowanych dorosłych polecamy kurs języka angielskiego online. Zwłaszcza, jeżeli mają nieelastyczny grafik i nie są w stanie dopasować się do zajęć ustalanych przez szkoły językowe. Uczestnictwo w kursie online może odbywać się w dowolnym miejscu na Ziemi, wystarczy tylko uzyskać dostęp do Internetu. W przypadku, gdy nie jesteś w stanie uczestniczyć w danej lekcji, otrzymasz plik z nagraniem danego spotkania, który możesz obejrzeć w każdej chwili. Niczego więc nie przegapisz i zyskasz pewność, że nie pozostaniesz w tyle za grupą.

Podsumowanie

Jak widzisz, nauka i praca wcale nie muszą się nawzajem wykluczać. Owszem, nie należy to do najprostszych zadań, ale odrobina samozaparcia i ambicji, a wszystko jest możliwe.

źródło zdjęcia: freepik.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *