Czy można zwiększyć kwotę kredytu gotówkowego i hipotecznego?

Starając się o kredyt gotówkowy lub hipoteczny na zakup mieszkania, bardzo często zastanawiamy się, skąd możemy pozyskać dodatkowe środki na wykończenie domu, na które nie starczyło nam pieniędzy. Warto w tym przypadku przyjrzeć się temu czy można dobrać pieniądze do kredytu, który już zaciągnęliśmy, jak się okazuje wiele banków ma taka możliwość.

Starając się o kredyt gotówkowy (ranking na https://www.17bankow.com/ranking-kredytow-gotowkowych) lub hipoteczny na zakup mieszkania, bardzo często zastanawiamy się, skąd możemy pozyskać dodatkowe środki na wykończenie domu, na które nie starczyło nam pieniędzy. Warto w tym przypadku przyjrzeć się temu czy można dobrać pieniądze do kredytu, który już zaciągnęliśmy, jak się okazuje wiele banków ma taka możliwość.

Dobranie kredytu hipotecznego
Decydując się na kredyt hipoteczny na kupno mieszkania bądź budowę domu, często nie starcza nam pieniędzy na jego wykończenie oraz kupno sprzętu czy mebli. W takiej sytuacji często dobrym rozwiązaniem jest dobranie kredytu do zaciągniętego już wcześniej zobowiązania. Jak się okazuje jest to możliwe, jednak abyśmy mogli skorzystać z takiego rozwiązania, niezbędne będzie spełnienie kilku podstawowych warunków, wymaganych przez bank. Zwiększenie kredytu hipotecznego może się odbyć poprzez dokapitalizowanie kredytu w związku ze zwiększenie wydatków na budowę. Czyli dobranie kredytu hipotecznego będzie nie możliwe dla osób które zaciągnęły kredyt na kupno mieszkania teraz chcą je jeszcze doposażyć i zabrakło im środków. W tym przypadku możemy wziąć nowy kredyt np. na remont z zabezpieczeniem hipoteką. Innym wyjściem z takiej sytuacji może być też refinansowanie kredytu. Jest to nic innego jak zaciągnięcie drugiego kredytu, który przeznaczamy na spłatę wcześniej wziętego kredytu hipotecznego a także związanych z nim kosztów. Decydując się na takie rozwiązanie zaciągamy wyższą kwotę, po to aby pożyczone środki wystarczyły zarówno na pokrycie wcześniej zaciągniętego zobowiązania jak i na zakup mieszkania oraz na wydatki związane z pozostałymi kosztami czyli np. remontem.

Zwiększenie kwoty kredytu hipotecznego na budowę domu
Osoby, które wzięły wcześniej kredyt na budowę domu, mogą bez problemu wnioskować o podwyższenie kredytu hipotecznego. Z tego rozwiązania korzystamy najczęściej i jest ono dostępne praktycznie we wszystkich bankach i obowiązuje przez cały okres kredytowania, czyli możemy zwiększyć kredyt hipoteczny w każdej chwili. Aby zmóc tego dokonać musimy złożyć wniosek wraz z dokumentami, potwierdzającymi nasz dochód, a także pozostałymi dokumentami związanymi z zaciągniętym wcześniej kredytem hipotecznym. Jest to nowa procedura ubiegania się o kredyt i musimy ponownie udokumentować swoje dochody, nawet jeśli kredyt hipoteczny zaciągaliśmy całkiem niedawno. Dzięki temu bank ma pewność, że będziemy w stanie spłacać większe raty wynikające ze zwiększenia zobowiązania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *