Czym są pożyczki prywatne online i co wiąże się z ich zaciąganiem?

W Polsce segment pożyczek jest bardzo zróżnicowany – konsumenci mogą pożyczyć pieniądze z banku, firmy pożyczkowej oraz od prywatnych inwestorów. To ostatnie rozwiązanie budzi wiele pytań. Jak wyglądają prywatne pożyczki online on strony prawnej? Czy korzystanie z nich jest bezpieczne? Rozwiej swoje wątpliwości przed złożeniem wniosku o taką pożyczkę!

Pożyczki prywatne online – co warto o nich wiedzieć?

W Polsce pożyczki prywatne online nie są szczególnie popularne. Z raportu „Diagnoza społeczna 2015” przygotowanego przez Radę Monitoringu społecznego wynika, że liczba gospodarstw domowych zadłużonych u osób prywatnych systematycznie maleje. W 2011 r. z takich pożyczek korzystało 5,9 proc. konsumentów, dwa lata później odsetek ten zmalał do 5,6 proc., a w 2015 r. wynosił 4,7 proc.[1]. Mimo statystyki dla niektórych konsumentów pożyczki prywatne online są atrakcyjne, a niekiedy bywają jednym rozwiązaniem, by zdobyć potrzebne pieniądze.

Ponieważ pożyczki prywatne online są proponowane przez prywatnych inwestorów, to jako potencjalny pożyczkobiorca masz dużą szansę otrzymać środki na dogodnych dla siebie warunkach. Podpisanie umowy często poprzedza prowadzenie negocjacji i wypracowywanie zasad, na jakich pożyczka zostanie udzielona. Elastyczność pożyczkodawców jest tym elementem, który odróżnia prywatne pożyczki online od popularnych chwilówek. Listę firm oferujących takie produkty znajdziesz na stronie internetowej porównywarki pożyczek Finbino – https://www.finbino.com/pl/.

Czy korzystanie z pożyczek prywatnych online jest bezpieczne?

Pożyczając pieniądze, chcesz mieć pewność, że transakcja przebiegnie bezpiecznie? W przypadku pożyczek prywatnych online bezpieczeństwo należy rozpatrywać na dwóch płaszczyznach: prawnej i technologicznej.

Umowy pożyczek z prywatnymi inwestorami są zawierane na podstawie przepisów Kodeksu cywilnego. „W przypadku tych produktów nie zawsze wymagana jest forma pisemna. Strony umawiające się na pożyczkę na kwotę poniżej 1000 zł, mogą ograniczyć się do umowy ustnej. By zapewnić sobie poczucie bezpieczeństwa, warto zadbać o to, by kluczowe elementy umowy, w tym wysokość oprocentowania, pozostałych kosztów oraz termin spłaty zostały udokumentowane na piśmie” – mówią eksperci z porównywarki pożyczek Finbino.

Co z bezpieczeństwem technologicznym? W przypadku pożyczek prywatnych online procedura ich przyznawania odbywa się przez internet. Czy w związku z tym podając dane osobowe, możesz mieć pewność, że nie dostaną się one w ręce osób trzecich? Inwestorzy prywatni często korzystają z platform pożyczek społecznościowych. Sprawdzone platformy znajdziesz na stronie https://www.finbino.com/pl/pozyczki-prywatne. Wszystkie z nich korzystają z bezpiecznych połączeń – przekazywane przez Ciebie dane podczas połączenia pozostaną prywatne.

Dla kogo są pożyczki prywatne online?

O pożyczkę prywatną online może ubiegać się każdy, kto potrzebuje dodatkowych środków. Te produkty mogą być dla Ciebie szczególnie korzystne wówczas, gdy wymagasz elastycznego podejścia lub dysponujesz nietypowym zabezpieczeniem, którego nie akceptują ani banki, ani firmy pożyczkowe. Dzięki temu, że prywatny inwestor samodzielnie określa zasady, na jakich podpisze umowę, pożyczki prywatne online są najlepszym wyjściem w niestandardowych sytuacjach.

Pożyczki prywatne online są doskonałym rozwiązaniem z punktu widzenia osób mających negatywną historię kredytową. Masz negatywne wpisy w BIK czy KRD? Zatem z pewnością wiesz, że skutecznie przekreślają one starania o pożyczkę z banku czy firmy pożyczkowej. Inwestorzy prywatni mogą, ale nie muszą weryfikować klientów pod tym względem. Nie oznacza to jednak, że nie warto być szczerym. Przeciwnie – uczciwość może pomóc w uzyskaniu finansowania.

W odróżnieniu od chwilówek pożyczki prywatne online są udzielane na dłuższy okres. Wiesz, że nie spłacisz pożyczki w ciągu 30 lub 60 dni? Zamiast narażać się na wysokie, zbędne koszty windykacji oraz psuć swoją historię kredytową, rozważ skorzystanie z pożyczki prywatnej online. Inwestorzy prywatni często są skłonni udzielać finansowania na dłuższy okres, co w Twojej sytuacji może okazać się opłacalne.

[1] Diagnoza.com, Raport „Diagnoza społeczna 2015” (odczyt z dnia 22.10.2019).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *