Dlaczego lajki na Instagramie mają znaczenie?

Lajki na Instagramie to obok followersów najważniejszy wyznacznik popularności i atrakcyjności profilu. Na co dokładnie wpływają? Jak szybko i skutecznie je zdobywać? Dowiedz się z naszego artykułu!

Lajki Instagram – niezbędne dla influencerów!

Bez mnóstwa lajków i followersów nie ma influencera! To właśnie liczba fanów i reakcji, jakie wywołują posty, są wyznacznikami popularności danego instagramera. Im popularniejszy profil, tym większa szansa na intratne współprace z topowymi markami w kraju. Dlatego też influencerzy nieustannie walczą o kolejne lajki – regularnie postując, organizując konkursy czy kupując polubienia. A gra jest warta świeczki – topowi instagramerzy mogą liczyć nawet na stawki rzędu 50 tys. zł za publikację jednego posta!

Znaczenie lajków dla profili firmowych

Lajki na Instagramie nie pozostają też bez znaczenia dla firmowych profili. Przede wszystkim, są elementem pomagającym budować wiarygodność firmy – profile z licznymi lajkami i followersami budzą większe zaufanie, niż te posiadające kilka polubień na krzyż. Dbając o liczbę i profil lajków na swoim firmowym profilu zwiększasz szanse na wyświetlanie się użytkownikom ze swojej grupy docelowej i jednocześnie wzbudzasz ich zaufanie – a to prosta droga do tego, by z obserwujących stali się klientami!

Lajki a algorytm Instagrama

Lajki na Instagramie to jeden z czynników, wpływających na zasięgi. Jak to dokładnie działa? Polubienia – obok m.in. czasu spędzonego na danym profilu – są dla algorytmu Instagrama jedną z miar zaangażowania użytkowników. Jeśli w jego ocenie tworzone przez Ciebie treści są ciekawe dla oglądających, będą one pokazywane częściej – a co za tym idzie, będą miały więcej szans na zdobycie kolejnych lajków!

Co ważne – dla algorytmu ważna jest stałość zaangażowania, a więc lajki powinny pojawiać się systematycznie, a nie co jakiś czas w dużych ilościach. Warto o tym pamiętać, jeśli planujesz kupić polubienia na Insta – wybierz ofertę, która zapewnia stopniowe dodawanie lajków przez dłuższy czas. Ważna jest również naturalność – więc dla profilu z Polski wybierz ofertę polskich lajków na Instagramie.

Jak zdobywać polskie lajki na Instagramie?

Skoro wiesz już, dlaczego lajki na Insta są tak ważne, zastanawiasz się pewnie jak skutecznie je zdobywać. Oto kilka sprawdzonych sposobów!

  • twórz treści, które zaangażują użytkowników – dopasuj formę przekazu do swojej grupy docelowej – odgadnij jej potrzeby, mów jej językiem; to najbardziej klasyczny i naturalny sposób pozyskiwania lajków na Instagramie – przy czym też najbardziej pracochłonny,
  • zadbaj o odpowiednie hasztagi i nie zapomnij o geolokalizacji – hasztagi powinny być trafne i nie powinno być ich zbyt wiele – 10-15 w zupełności wystarczy! Do tego dodaj geolokalizację – w ten sposób dotrzesz do użytkowników, wyszukujących po miejscu – i zwiększysz swoje szanse na lajki,
  • kup polskie lajki na Instagram – oczywiście lajki możesz też kupować – postaw jednak na sprawdzone oferty, w ramach których otrzymasz lajki z polskich, wyglądających naturalnie kont. Warto również zdecydować się na opcję stopniowego dodawania polubień – tak, by ich przyrost wyglądał możliwie jak najautentyczniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *