Dlaczego rubin to jeden z najbardziej pożądanych kamieni szlachetnych, wykorzystywanych w jubilerstwie?

Rubin to kamień, który kojarzą nawet osoby nieinteresujące się jubilerstwem. Jego intensywna, czerwona barwa trafia w gusta wielu przyszłych panien młodych, dlatego pojawia się on w licznych pierścionkach zaręczynowych. Popularność tego kamienia ma związek nie tylko ze szlachetnym wyglądem, lecz także przypisaną mu mocą i znaczeniem. Dlaczego rubiny są tak pożądane?

Ukryta moc rubinów

Nie wszyscy wiedzą, że każdy kamień szlachetny ma przypisane konkretne znaczenie i działanie. Rubin jest utożsamiany z energią, siłą i witalnością. Dodaje inspiracji, chęci do życia oraz poprawia nastrój. Jego głęboki, czerwony kolor kojarzy się z namiętnością, miłością oraz szlachetnością. Od lat jest on uznawany za króla klejnotów, co idealnie obrazuje jego popularność.

Dla niektórych osób znaczenie kamieni szlachetnych wykorzystywanych w jubilerstwie jest niezwykle ważne. Rubiny niegdyś były często noszone przez arystokrację, a w wielu kulturach stanowiły symbol bogactwa i dobrobytu. Biżuteria z takimi kamieniami ma za zadanie motywować i przyciągać sukcesy, zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym – tłumaczy ekspert z salonu jubilerskiego Fugart.

Znaczenie tych pięknych, czerwonych kamieni sprawia, że pierścionki zaręczynowe z rubinem są chętnie wybierane przez przyszłych panów młodych. Oprócz doskonałego wyglądu niosą one za sobą konkretne przesłanie, co dla wielu osób może być bardzo istotną cechą.

Aspekty wizualne

Sekretem popularności rubinów jest głównie ich wygląd. Żaden inny kamień szlachetny nie cechuje się tak głęboką, czerwoną barwą, która zgrywa się idealnie zarówno z białym, jak i żółtym złotem. Rubiny są często łączone z brylantami, tworząc spójną całość spisującą się doskonale zarówno w pierścionkach, jak i naszyjnikach czy kolczykach. Ich intensywny kolor prezentuje się doskonale zarówno jako jedyny kamień w biżuterii, jak i dodatek do znacznie bardziej rozbudowanej kompozycji.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że rubin wcale nie musi być czerwony. Występuje on bowiem w pełnej skali odcieni, od różowego, przez lekko fioletowy, aż po szkarłatny. Wszystko zależy od zawartości chromu w jego składzie. Cecha ta pozwala na swobodne komponowanie odpowiedniej barwy rubinu z konkretnym surowcem i pozostałymi kamieniami.

Biżuteria z rubinami sprawdza się świetnie niezależnie od okazji. Może być ona noszona na co dzień, jak i zakładana jedynie w związku z ważnymi wydarzeniami. Te kamienie szlachetne są niezwykle uniwersalne, dlatego cieszą się ogromną popularnością w branży jubilerskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *