Duży kredyt na duże potrzeby!

Choć pieniądze szczęścia nie dają, to jednak tylko nieliczni są w stanie żyć całkowicie bez nich. Rzeczywiście, pieniądze nie powinny stać w centrum naszego wszechświata, bo ich posiadanie dla samego posiadania nie jest wiele warte. Jednak mając rodzinę, pasje i ambicje, warto mieć też trochę żywej gotówki za pasem – by móc się w pełni realizować tak, jak mamy na to ochotę!

Kredyt na realizację marzeń? Czemu nie!

Czasem w spełnianiu najskrytszych marzeń przeszkadzają nam zbyt małe możliwości finansowe. Choć pracujemy każdego dnia i nawet zarabiamy niemało, trudno jest odkładać pieniądze na realizację marzeń. Dlatego właśnie odkładamy swoje marzenia – by zwiedzić Rzym, nauczyć się języka japońskiego, skoczyć ze spadochronem czy wziąć udział w obozie żeglarskim. Czasem nasze marzenia nie są wyjątkowo drogie, ale mimo to – nierealne przy aktualnych możliwościach finansowych. Stąd też warto rozważyć kredyt gotówkowy. Bo z marzeń nie wolno rezygnować! Każde kolejne zrealizowane przybliża nas do uczucia pełnego szczęścia i otwiera nas na realizację następnych!

Czym jest kredyt gotówkowy i co można z nim zrobić?

Mając pewną zdolność kredytową, czyli zarabiając odpowiednio dużo i mając niewielkie koszta stałe, można postarać się zaciągnąć w banku kredyt gotówkowy. Jest to zwrotna pożyczka z odsetkami udzielana przez bank na kilka miesięcy lub kilka lat. Co ważne, kredyt ten można zaciągnąć na dowolny cel – co oznacza, że bank nie weryfikuje rzeczywistej wartości tego, co zamierzamy za te pieniądze nabyć i kredytobiorca nie musi się rozliczać z bankiem z tego, na co je przeznaczył. Oznacza to, że ten rodzaj kredytu można zaciągnąć w kwocie kilku, a nawet kilkuset tysięcy złotych i rozłożyć jego spłatę na kilka miesięcy albo kilka lat. Z pieniędzy z kredytu można kupić nowy samochód, pojechać na wakacje, zafundować sobie obóz żeglarski czy wyremontować mieszkanie. Czasem takie kredyty przydają się, aby sfinansować nagły wydatek, na który nie było czasu ani możliwości zaoszczędzić – na przykład gdy w rodzinie lada chwila ma pojawić się dziecko i trzeba mu urządzić pokoik i kupić wyprawkę albo gdy okaże się, że w tym roku trzeba pójść na kilka wesel i komunii, na które nie ma skąd wziąć pieniędzy na prezenty.

Jak korzystnie zaciągnąć kredyt gotówkowy?

Oferowane obecnie kredyty gotówkowe mają bardzo korzystne warunki, ale oczywiście nie każda oferta dla każdego kredytobiorcy jest tak samo dobra. Wynika to z różnych potrzeb oraz różnych możliwości kredytobiorców. Dlatego właśnie dobrze jest popatrzeć na różne rankingi i porównywarki kredytów oraz samodzielnie poszukać informacji o kredycie, który najlepiej spełni nasze oczekiwania, ale jeszcze lepiej jest skorzystać z usług doradcy bankowego! Przy pomocy profesjonalisty przede wszystkim można zweryfikować własną zdolność kredytową i określić, czy uda się zaciągnąć kredyt, a jeśli tak – to na jaką jego wysokość można liczyć. Doradzi on również, czy warto w naszym przypadku kierować się wyłącznie jak najniższym oprocentowaniem i niską prowizją, czy też może istotny wpływ na finalny koszt kredytu będą miały u nas inne koszty kredytu. Im większy kredyt chce się zaciągnąć, tym lepiej trzeba go przemyśleć, ponieważ dłużej będzie się go spłacało. Raty kredytu powinny być na tyle niskie, aby można było go spłacać bez mocnego zaciskania pasa w ciągu miesiąca i przy okazji by pozostawić sobie jakiekolwiek rezerwy finansowe na inne wydatki. Jednocześnie raty nie mogą być zbyt niskie, bo wtedy ich spłacanie rozciągnie się na wiele lat, a przez to koszt ogólny kredytu wzrośnie i może się okazać, że skredytowanie jakiegoś zakupu lub przedsięwzięcia stanie się nieopłacalne. Kredyt gotówkowy na dobrych warunkach oferowany przez bank może być świetnym pomysłem na sfinansowanie wielu przedsięwzięć, na które z różnych względów trudno jest odłożyć większą sumę. I choćby dlatego warto z kredytów korzystać – często pozwalają one spełniać najskrytsze marzenia i realizować się na różnych płaszczyznach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *