Gadżety firmowe – zadbaj o public relations swojej firmy

Firmowe gadżety reklamowe odgrywają dość istotną rolę w marketingu. Dbałość o zachowanie odpowiedniej otoczki, która wzbudza pozytywne skojarzenia na targach branżowych, spotkaniach biznesowych, czy też w szeroko zakrojonych kampaniach reklamowych jest niezmiernie ważne dla budowania przyjaznego i jednocześnie profesjonalnego wizerunku firmy. Oryginalne gadżety reklamowe z nadrukiem pozwolą wyróżnić się wśród konkurencji i przyciągnąć grono odbiorców, dlatego inwestycja w personalizowane gadżety firmowe z pewnością zwróci się z nawiązką.

Gadżety reklamowe – które działają najlepiej?

Walka o klienta i każdy sposób pozwalający na jego pozyskanie i zatrzymanie jest cenny. Upominki wręczane potencjalnym, lub obecnym klientom i kontrahentom budują relację wzajemności w myśl zasady „ty robisz coś dla mnie, więc ja się odwdzięczę”. Takie emocje skutkują tworzeniem swoistej więzi z klientem i pozwolą mu poczuć się wyjątkowo. Gadżety firmowe są jednym z najpopularniejszych i najskuteczniejszych narzędzi marketingowych, jednak należy dokładnie przemyśleć, na czym nadrukowane będzie logo. Każdy, nawet najdrobniejszy prezent sprawi, że klient będzie zadowolony, ale niektóre gadżety są bardziej pożądane od innych.

Dużo zależy od tego, jaki nakład finansowy firma przeznacza na promocję. Jeśli środki są bardzo ograniczone, można pozostać przy niezwykle popularnych długopisach, ołówkach i notesach. Za stosunkowo niewielkie pieniądze da się stworzyć masowe ilości takich gadżetów i rozdawać je przechodniom na ulicy, dzięki czemu trafią do dużej ilości odbiorców. Jednak w dobie dużej konkurencji na rynku, warto postawić na coś bardziej prestiżowego. Gadżety reklamowe z nadrukiem takie jak kubki, breloki antystresy czy smycze do kluczy wymagają nieco większych środków, ale jednocześnie są na tyle uniwersalne, że zawsze będą mile widzianym upominkiem.

 gadzety-reklamowe-1

Innym kryterium, które należy rozważyć dobierając gadżety reklamowe z nadrukiem jest przydatność dla konkretnego klienta. Aby gadżet firmowy spełniał swoją funkcję, powinien być użyteczny. W tym przypadku nie skupiamy się na uniwersalności, a wręcz przeciwnie – na selektywności. Mówiąc wprost: dyrektora dużej spółki nie obdarowuje się zwykłym długopisem (chyba że postawi się ekskluzywny egzemplarz). Dziecko natomiast znacznie bardziej ucieszy się z pliku samoprzylepnych kolorowych karteczek z logiem, niż z parasola. Dlatego dobrze jest zaopatrzyć się w kilka rodzajów artykułów aby móc dopasować gadżety firmowe do potrzeb danej osoby. Klientom biznesowym w dobrym guście jest podarować pendrive, skórzane etui na artykuły piśmiennicze, lub torbę biznesową, a dzieciom przychodzącym z rodzicami – słodycze z logiem firmy na opakowaniu.

Dobrym rozwiązaniem jest również powiązanie tematyczne gadżetu z branżą. Przykładowo przedsiębiorstwo z branży IT może zainwestować w powerbanki z logiem, a duże supermarkety w ekologiczne torby na zakupy wielorazowego użytku. Świetnym pomysłem są również koszyki prezentowe wypełnione firmowymi produktami.

Praktyczne gadżety reklamowe z nadrukiem

Wiadomo, że każdy lubi otrzymywać prezenty, a jeśli obdarowana osoba uzna podarowany gadżet reklamowy za praktyczny, wtedy mamy pewność, że na pewno będzie z niego korzystała, a tym samym reklamowała firmę. O to przecież chodzi, aby ze swoją marką dotrzeć do jak największej liczby odbiorców. Nadrukować logo i hasło przewodnie firmy można dosłownie na wszystkim, jedynymi ograniczeniami są fundusze oraz wyobraźnia.

Ekologiczne gadżety reklamowe

Ekologia to już nie tylko trend, ale nowoczesny sposób na życie, z którym utożsamiają się miliony. Ekologiczne gadżety reklamowe w postaci eko torby wielorazowego użytku z nadrukiem, naturalnego organizera z drewna, lub ekologicznej podkładki pod napoje robią furorę na całym świecie. Kontrahenci i klienci z pewnością docenią starania dotyczące dbałości firmy o środowisko.

 gadzety-reklamowe

Torba na laptop

Torba na laptop należy do ekskluzywnych gadżetów firmowych. Warto jednak zwiększyć budżet marketingowy po to, aby mieć kilka egzemplarzy w zanadrzu. To idealny upominek firmowy dla klientów biznesowych, którzy podczas podróży chronią swój sprzęt służbowy przed uszkodzeniem. Pojemna, elegancka torba z nadrukiem doskonale spełni swoja rolę nośnika reklamowego.

 gadzety-reklamowe-2

Akcesoria do domu

Akcesoria do domu ucieszą każdą panią i każdego pana domowego zacisza. Gadżety reklamowe z nadrukiem firmowym nie pozostaną niezauważone, każdy użytkownik, począwszy od domowników, na gościach kończąc, na pewno zwróci uwagę na logo, niepowtarzalny design i walory użytkowe oraz zdobnicze upominków. Artykuły niezbędne w każdym domu znajdują się czołówce gadżetów najchętniej wykorzystywanych, dlatego doskonale nadają się na prezenty firmowe. Każdy przecież używa kubka, lunch box, deski do serwowania, czy podkładki pod kubek. Klient wyjdzie z założenia, że po co kupować, skoro właśnie otrzymuje darmowy egzemplarz. Tym sposobem zadowolimy klienta i zapewnimy firmie reklamę. Nadruk można wykonać na dowolnych akcesoriach, jednak do najpopularniejszych należą:

 • koc,
 • lampka LED lub tablica podświetlana,
 • podkładki pod ceramikę stołową,
 • kubek,
 • szklanka,
 • stacja pogody,
 • zegar biurkowy lub ścienny,
 • głośnik,
 • ramka na zdjęcie,
 • popielniczka,
 • skarbonka,
 • termofor,
 • akcesoria do wina,
 • drewniane deski do serwowania przekąsek,
 • ręczniki,
 • kubki i pojemniki termiczne,
 • młynki do przypraw,
 • lunch box,
 • otwieracz do butelek,
 • magnesy na lodówkę.

Podkładka pod mysz

Podkładka pod mysz komputerową jest świetnym produktem, który z powodzeniem można wykorzystać do celów marketingowych. Można pokusić się o stwierdzenie, że większa część społeczeństwa korzysta z komputerów stacjonarnych lub laptopów na użytek domowy, lub służbowy, dlatego miękka podkładka z oznaczeniem firmy i hasłem reklamowym jest upominkiem praktycznie dla każdego.

Latarka

Kieszonkowa latarka niewielkich rozmiarów, mieszcząca się w damskiej torebce, lub ulokowana „pod ręką” w samochodzie, to praktyczny gadżet, który na pewno zostanie wykorzystany przez obdarowanego klienta. Ciekawe wzornictwo, mnogość funkcji oraz interesujące hasło reklamowe z pewnością wzbudzą sympatię i zadowolenie klienta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *