Ile kosztują przegrody antywirusowe do biura?

Przegrody antywirusowe najczęściej spotykane były do tej pory w różnego rodzaju punktach usługowych, urzędowych, a także biurowych. Aktualne warunki pandemiczne decydują natomiast o zdecydowanym wzroście konieczności ich zastosowania. O tym, ile kosztują antywirusowe przegrody do biura, opowiemy w niniejszym artykule.

Biurowe przegrody antywirusowe – zastosowanie

Obecność przegród antywirusowych w sektorze usług warunkuje bezpieczeństwo zdrowotne zarówno samego pracownika, jak i przybyłego interesanta. Jej podstawową funkcją jest umożliwienie dogodnej i bezpiecznej komunikacji pomiędzy podmiotami, ewentualnej wymiany przedmiotów, a także stworzenie dogodnych warunków realizacji powierzonych obowiązków pracobiorcy. Nie ulega wątpliwości, że jest to czynnik niezwykle istotny, szczególnie z perspektywy minionego roku. Co więcej, warto zauważyć, że zastosowanie przegród antywirusowych w biurze decyduje o wzroście bezpieczeństwa kooperacji pomiędzy współpracownikami, przy czym minimalizuje konieczność często niekorzystnej względem efektywności firmy pracy zdalnej. Obecność przegród antywirusowych może być tak samo skuteczna zarówno w biurowych miejscach pracy, jak i we wszystkich lokalach gastronomicznych i innych punktach usługowych.

Przegrody antywirusowe – zastosowanie dodatkowe

Zdarza się, że obecność przegrody antywirusowej w miejscu pracy niesie ze sobą kilka korzyści towarzyszących. Jedną z nich może być bariera antydźwiękowa wpływająca pozytywnie na stopień koncentracji pracowników firmy. Co więcej, bariera wydziela przestrzeń pracy pracownika, organizując ją i zwiększając poczucie prywatności. To wszystko sprawia, że obecność paneli antywirusowych wpływa pozytywnie na wizerunek firmy zarówno z perspektywy pracownika, jak i usługodawców.

Panele antywirusowe – charakterystyka

Przegrody antywirusowe powinny być skonstruowane w taki sposób, by nie utrudniały komunikacji pomiędzy klientem a pracownikiem biura. W związku z tym powinny być w pełni transparentne i umożliwiające pełną wzajemną widoczność rozmówców. Najczęściej stosowanymi materiałami w tym przypadku są płyty PLEXI oraz HPL. Ich wymiar może być dostosowany do konkretnych warunków i właściwości miejsca pracy.

Ile kosztują przegrody antywirusowe do biura?

Warto pamiętać, że ten aspekt uzależniony jest od wielu czynników i może się różnić u poszczególnych producentów. Cena przegród antywirusowych do biura będzie wynikać między innymi od rodzaju użytych materiałów do produkcji przegrody, od konkretnych właściwości technicznych, a niekiedy także od skali zamówienia. Zdarza się, że dostępna jest także możliwość dodatkowo płatnego, profesjonalnego montażu przegród w biurze. Przyjmuje się jednak, że cena jednej przegrody antywirusowej do biura oscyluje w granicach od 500 do nawet 1000 zł. Warto zauważyć, że w związku ze wzrostem konieczności pojawienia się przegród w różnego rodzaju miejscach pracy, a co za tym idzie – wzrostem popytu na nie, cena rynkowa tego produktu mogła nieznacznie wzrosnąć na przestrzeni ostatnich miesięcy.

Przegrody antywirusowe do biura – cena

W sklepach internetowych dostępne są przegrody antywirusowe w niezwykle korzystnych cenach, które zazwyczaj mieszczą się w granicach kilkuset złotych.

Przegrody antywirusowe do biura

W minionym roku obecność przegród antywirusowych w biurach stała się jeszcze bardziej zasadna, niż była dotychczas. Wynika to z wysokiego ryzyka zarażenia się drogą kropelkową wirusem Covid-19, ale nie tylko. Warto mieć na uwadze, że inwestycja w przegrody antywirusowe jest dobrym posunięciem także w dłuższej perspektywie. Przyszłość i bezpieczeństwo zdrowotne w miejscu pracy stały się bowiem bardziej niepewne niż były do tej pory.

FAQ – najczęściej zadawane pytania

1. Czy warto inwestować w przegrody antywirusowe?

Mimo że obecność przegród antywirusowych w biurowych miejscach pracy na ten moment nie została ustanowiona rządowym wymogiem, to jest ona zalecana przez Państwową Inspekcję Pracy oraz Instytucji Unijnych. W tym miejscu warto mieć na względzie niepewną przyszłość epidemii, a także pozytywny wpływ przegród antywirusowych na redukcję rozprzestrzeniania się także innego rodzaju bakterii i wirusów niż Covid-19. Co więcej, jak już wspomnieliśmy, dodatkową korzyścią ich zastosowania jest także pozytywny krok w kontekście wizerunku firmy.

2. Ile średnio trwa czas realizacji zamówienia przegród antywirusowych do biura?

Standardowy czas realizacji zamówienia przegród antywirusowych w sklepach internetowych wynosi około 7 dni roboczych. Ostateczny termin jest uwarunkowany natomiast dostępnością poszczególnych materiałów, niezbędnych do wykonania konkretnego modelu przegrody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *