Ile kosztują przegrody antywirusowe do biura?

Przegrody antywirusowe najczęściej spotykane były do tej pory w różnego rodzaju punktach usługowych, urzędowych, a także biurowych. Aktualne warunki pandemiczne decydują natomiast o zdecydowanym wzroście konieczności ich zastosowania. O tym, ile kosztują antywirusowe przegrody do biura, opowiemy w niniejszym artykule.

Biurowe przegrody antywirusowe – zastosowanie

Obecność przegród antywirusowych w sektorze usług warunkuje bezpieczeństwo zdrowotne zarówno samego pracownika, jak i przybyłego interesanta. Jej podstawową funkcją jest umożliwienie dogodnej i bezpiecznej komunikacji pomiędzy podmiotami, ewentualnej wymiany przedmiotów, a także stworzenie dogodnych warunków realizacji powierzonych obowiązków pracobiorcy. Nie ulega wątpliwości, że jest to czynnik niezwykle istotny, szczególnie z perspektywy minionego roku. Co więcej, warto zauważyć, że zastosowanie przegród antywirusowych w biurze decyduje o wzroście bezpieczeństwa kooperacji pomiędzy współpracownikami, przy czym minimalizuje konieczność często niekorzystnej względem efektywności firmy pracy zdalnej. Obecność przegród antywirusowych może być tak samo skuteczna zarówno w biurowych miejscach pracy, jak i we wszystkich lokalach gastronomicznych i innych punktach usługowych.

Przegrody antywirusowe – zastosowanie dodatkowe

Zdarza się, że obecność przegrody antywirusowej w miejscu pracy niesie ze sobą kilka korzyści towarzyszących. Jedną z nich może być bariera antydźwiękowa wpływająca pozytywnie na stopień koncentracji pracowników firmy. Co więcej, bariera wydziela przestrzeń pracy pracownika, organizując ją i zwiększając poczucie prywatności. To wszystko sprawia, że obecność paneli antywirusowych wpływa pozytywnie na wizerunek firmy zarówno z perspektywy pracownika, jak i usługodawców.

Panele antywirusowe – charakterystyka

Przegrody antywirusowe powinny być skonstruowane w taki sposób, by nie utrudniały komunikacji pomiędzy klientem a pracownikiem biura. W związku z tym powinny być w pełni transparentne i umożliwiające pełną wzajemną widoczność rozmówców. Najczęściej stosowanymi materiałami w tym przypadku są płyty PLEXI oraz HPL. Ich wymiar może być dostosowany do konkretnych warunków i właściwości miejsca pracy.

Ile kosztują przegrody antywirusowe do biura?

Warto pamiętać, że ten aspekt uzależniony jest od wielu czynników i może się różnić u poszczególnych producentów. Cena przegród antywirusowych do biura będzie wynikać między innymi od rodzaju użytych materiałów do produkcji przegrody, od konkretnych właściwości technicznych, a niekiedy także od skali zamówienia. Zdarza się, że dostępna jest także możliwość dodatkowo płatnego, profesjonalnego montażu przegród w biurze. Przyjmuje się jednak, że cena jednej przegrody antywirusowej do biura oscyluje w granicach od 500 do nawet 1000 zł. Warto zauważyć, że w związku ze wzrostem konieczności pojawienia się przegród w różnego rodzaju miejscach pracy, a co za tym idzie – wzrostem popytu na nie, cena rynkowa tego produktu mogła nieznacznie wzrosnąć na przestrzeni ostatnich miesięcy.

Przegrody antywirusowe do biura – cena

W sklepach internetowych dostępne są przegrody antywirusowe w niezwykle korzystnych cenach, które zazwyczaj mieszczą się w granicach kilkuset złotych.

Przegrody antywirusowe do biura

W minionym roku obecność przegród antywirusowych w biurach stała się jeszcze bardziej zasadna, niż była dotychczas. Wynika to z wysokiego ryzyka zarażenia się drogą kropelkową wirusem Covid-19, ale nie tylko. Warto mieć na uwadze, że inwestycja w przegrody antywirusowe jest dobrym posunięciem także w dłuższej perspektywie. Przyszłość i bezpieczeństwo zdrowotne w miejscu pracy stały się bowiem bardziej niepewne niż były do tej pory.

FAQ – najczęściej zadawane pytania

1. Czy warto inwestować w przegrody antywirusowe?

Mimo że obecność przegród antywirusowych w biurowych miejscach pracy na ten moment nie została ustanowiona rządowym wymogiem, to jest ona zalecana przez Państwową Inspekcję Pracy oraz Instytucji Unijnych. W tym miejscu warto mieć na względzie niepewną przyszłość epidemii, a także pozytywny wpływ przegród antywirusowych na redukcję rozprzestrzeniania się także innego rodzaju bakterii i wirusów niż Covid-19. Co więcej, jak już wspomnieliśmy, dodatkową korzyścią ich zastosowania jest także pozytywny krok w kontekście wizerunku firmy.

2. Ile średnio trwa czas realizacji zamówienia przegród antywirusowych do biura?

Standardowy czas realizacji zamówienia przegród antywirusowych w sklepach internetowych wynosi około 7 dni roboczych. Ostateczny termin jest uwarunkowany natomiast dostępnością poszczególnych materiałów, niezbędnych do wykonania konkretnego modelu przegrody.

Ile kosztują przegrody antywirusowe do biura?
Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *