Jak dopasować wygodny materac do jednoosobowej sypialni?

Śpiąc samodzielnie można dopasować rodzaj materaca do swoich indywidualnych preferencji, a przede wszystkim do potrzeb ciała. Wąski materac 90×200 może być bardzo wygodny, jeśli tylko poświęcimy nieco czasu i dostosujemy go do wagi ciała oraz jego budowy. Całkiem innego materaca potrzebuje szczupła i niska osoba, a innego wysoka i dobrze zbudowana. Na co zwrócić uwagę wybierając materac dla siebie?

Odpowiednia twardość materaca 90×200

Najważniejszą kwestią jest stopień twardości wybranego materaca. Trzeba stosować się do zaleceń producenta, który jasno określa, ile może ważyć osoba śpiąca na danym modelu.

Na przykład Godre posiada w swoim asortymencie cztery różne twardości materacy:

  • miękkie,
  • średnio twarde,
  • twarde,
  • bardzo twarde.

Wybierając materac 90×200 (np. od Godre https://godre.pl/Materace-na-wymiar/Materac-90×200-cm-do-lozka-do-spania) do swojej sypialni trzeba zastosować się do wskazań danego producenta, ponieważ wtedy produkt zapewni właściwe wsparcie dla całego kręgosłupa na wszystkich jego odcinkach.

Różne surowce stosowane w materacach

Decydując się na zakup nowego materaca 90×200 trzeba zastanowić się nad tym, jaki powinien być. Jeśli preferujemy miękkie podłoża, w których można się nieco zapaść i które otulają całe ciało – na pewno odpowiednie będą materace wykonane z nowoczesnych pianek, na przykład pianki termoplastycznej lub materace lateksowe. Są one bardzo wytrzymałe i funkcjonalne, dlatego nie trzeba obawiać się odkształcenia materaca czy utraty jego elastyczności. Producenci tacy jak godre.pl prezentują również materace kokosowe i z trawy morskiej, które są odpowiedzią dla miłośników twardych podłoży.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest materac sprężynowy kieszeniowy. Takie nowoczesne materace mają bardzo skomplikowaną i złożoną budowę. W ich wnętrzu znajdują się bowiem tysiące sprężyn różnych rozmiarów i o różnych stopniach twardości. Każda z nich umieszczona jest w osobnej kieszeni, dzięki czemu pracuje całkiem niezależnie od pozostałych. Są to nie tylko materace bardzo wygodne, ale również niezwykle wytrzymałe. Można z nich korzystać całymi latami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *