Jak kupować buty przez Internet?

Zakup butów przez Internet niesie ze sobą ryzyko wyboru nieodpowiedniego rozmiaru. Zdarza się również, że model prezentowany zdjęciach wygląda jednak inaczej niż w rzeczywistości, albo buty nie mogą dopasować się do stopy. Jak kupować online, aby uniknąć tego typu wpadek?

Buty sportowe i zakupy przez Internet

Buty sportowe to typ, który najchętniej kupowany jest przez Internet. Sneakersy, trampki czy buty z konkretnym przeznaczeniem sportowym łatwo dobrać do rozmiaru stopy na podstawie długości zastosowanej wkładki. Jednym z przykładów jest tabela rozmiarów Converse, która jasno precyzuje, jak należy sobie poradzić z wyborem konkretnego rozmiaru do długości stopy. Wielu producentów sportowych butów zaleca zbadanie długości stopy przy pomocy kartki papieru oraz ołówka. Oto szybki przepis jak zabrać się za to zadanie.

  1. Załóż skarpetę, którą prawdopodobnie będziesz nosił w połączeniu z kupowanym modelem obuwia.
  2. Połóż kartkę papieru na równym i twardym podłożu i pewnie posta na niej swoją stopę. Zadbaj o to, żeby ciężar na niej rozkładał się równomiernie, to najważniejszy element tego zadania.
  3. Zaznacz ołówkiem bądź długopisem szczytowe miejsca swojej stopy – piętę oraz duży palec u nogi.
  4. Teraz pora na pomiar. Użyj linijki bądź centymetra krawieckiego i określ faktyczną długość swojej stopy, która będzie równa długości wkładki w nowych butach.

Czynności nie są skomplikowane, a efekt zawsze miarodajny. Warto powtórzyć wszelkie kroki na dwóch stopach. Ludzkie ciało nie jest idealnie symetryczne, dlatego długości poszczególnych stóp mogą nieco różnić się od siebie. Wtedy warto postawić na nieco większą, odnotowaną wartość.

Jeśli jednak istnieje taka możliwość, najbezpieczniej jest przymierzyć takie buty w sklepie stacjonarnym producenta. Da to pewność, że wybrany rozmiar będzie idealnie odpowiadał informacjom zamieszczonym na stronie sklepu.

Legalność sklepów gwarancją oryginalnych butów

Kupując buty przez Internet, należy korzystać jedynie z zaufanych źródeł. Podejrzanie niska cena, sprzedawca bez historii, czy produkty pochodzące z dziwnych krajów to zawsze przesłanki, które mogą sugerować, że z zamawianym obuwiem może okazać się coś nie tak. Najbezpieczniej jest zamawiać produkty prosto ze strony producenta. To również szansa na to, że nie zapłacisz za prowizję, którą inkasuje każdy sprzedawca. Warto korzystać ze sklepów internetowych, które posiadają swoje fizyczne oddziały. Wiele z nich oferuje możliwość wymiany bądź zwrotu na miejscu, co bywa dużym ułatwieniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *