Jak wybrać najlepszy moment na kupno nowego auta z salonu?

Decydując się na zakup samochodu, warto zrobić to w najbardziej sprzyjającym okresie. Przeprowadzenie transakcji w odpowiednim czasie daje możliwość uzyskania niższej ceny, a także wynegocjowania dodatkowego wyposażenia. Wyprzedaże organizowane są teoretycznie przez cały rok, jednak podczas określonych miesięcy ilość okazji jest naprawdę duża. Ich znajomość może przyczynić się do znacznej oszczędności oraz uzyskania wielu profitów podczas zakupu.

Przygotowanie do zakupu auta

Z reguły kierowcy doskonale wiedzą, jaki samochód chcą kupić. Po wybraniu marki, modelu, wersji silnikowej, wyposażenia czy koloru, wystarczy jedynie przygotować konkretną sumę pieniędzy. Decydując się na zakup nowego auta, warto znaleźć sprzedawcę oferującego możliwie najniższą cenę. Wyprzedaż samochodów organizowana jest przez salony z różnych powodów. Na cenę auta wpływają określone czynniki, a jednym z najważniejszych jest data produkcji. Modele wyprodukowane rok wcześniej tracą na wartości i dla wielu konsumentów przestają być atrakcyjne. Przy zakupie auta z mijającego rocznika cenę można oczywiście negocjować. Targowanie się jest sposobem na skłonienie sprzedawcy do dorzucenia kompletu zimowych opon czy też częściowego zrezygnowania z prowizji.

Najkorzystniejsze okresy zakupu

Najlepszy moment na zakup pojazdu to ten, w którym handlarzom zaczyna zależeć na pozbyciu się konkretnych egzemplarzy. W niektórych okresach dealerzy oferują sporo promocji i rabatów. Najczęściej jest to związane z wyprzedażami starego rocznika pod koniec oraz na początku nowego roku kalendarzowego. Nabywcy mają wówczas okazję zakupu auta po bardzo okazyjnej cenie. Oferowane są również liczne dodatki, takie jak darmowe ubezpieczenie na wypadek następstw kolizji czy kradzieży samochodu. Zakupu opłaca się dokonać również pod koniec okresu rozliczeniowego, czyli np. pod koniec roku lub miesiąca. Salony chcą jak najmocniej podnieść sprzedaż, co przekłada się na dodatkowe zniżki. Najczęściej promocje na najnowsze samochody odbywają się na początku i pod koniec roku. Poszukiwania promocji na konkretny model warto rozpocząć już w okolicach listopada.

Opłacalność zakupu a źródło funduszy

Dla klientów indywidualnych najkorzystniejszym źródłem funduszy na kupno samochodu jest lokata terminowa. Większość kupujących musi jednak posiłkować się limitem w rachunku bankowym lub kredytem gotówkowym. Otrzymanie żądanej kwoty kredytu w konkretnym terminie jest często trudne, co uniemożliwia wpłacenie jej na rachunek sprzedawcy w wybranym momencie. Z uzyskaniem kredytu mogą też pojawić się różne problemy, np. z uwagi na fakt posiadania innych pożyczek. Warto więc rozważyć produkt, który pozwoli na połączenie wszystkich zobowiązań. Przykładem może być np. pożyczka konsolidacyjna. Zaciągnięcie jej w odpowiednim momencie może się przyczynić do znacznych oszczędności. Opcję kredytowania warto rozważyć zwłaszcza w sytuacji, gdy samochód będzie służył przede wszystkim do codziennego funkcjonowania oraz do pracy.

Inne okazje do zakupu samochodu

Dobrym momentem na zakup samochodu może być okres wprowadzenia na rynek nowej generacji danego modelu. Dealerzy z reguły chcą szybko pozbyć się zalegających wersji z poprzedniej serii i obniżają ceny. Auto nabyć można opłacalnie także w okresie wakacyjnym lub wiosennym. W letnich miesiącach i zaraz po wyprzedażach panuje spory zastój na rynku samochodowym, dlatego salony nie są tak zatłoczone. W takich warunkach można też na spokojnie obejrzeć poszczególne modele i podjąć bardziej przemyślaną decyzję. Część marek może też zastosować upusty dla klientów, którzy pracują w konkretnych zawodach. Producenci najczęściej oferują zniżki przedstawicielom profesji cechujących się wysokim poziomem zaufania publicznego, np. lekarzom, prawnikom czy farmaceutom. Wyprzedaże rocznika oraz inne promocje w salonach warto śledzić na stronie https://wyprzedaz-rocznika.pl/. Znajdują się tam również porady motoryzacyjne oraz wiele praktycznych informacji związanych z handlem samochodami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *