Jak wystawić zestaw na Allegro – największe zalety wielowariantowości

Allegro stanowi jeden z najpopularniejszych portali aukcyjnych, dlatego nie można się dziwić, że wiąże się z nim tak wiele perspektyw. Przedsiębiorcy korzystający z Allegro jako kanały sprzedaży mogą prowadzić swój sklep bez obaw o szczególne obciążenia finansowe, z którymi trzeba liczyć się przy prowadzeniu tradycyjnej działalności opartej o fizyczny lokal. Jak można się spodziewać, Allegro przyciąga wielu sprzedawców, co z kolei przekłada się na niemałą konkurencję, z którą trzeba sobie jakoś poradzić.

Aby utrzymać się na tym portalu i zyskać przewagę nad konkurencją, należy starać się w pełni wykorzystywać jego możliwości, aby przyciągnąć jak najwięcej klientów. Kluczem jest tu zatem poznanie opcji, do których dostęp mają sprzedawcy. Jak wystawić zestaw na Allegro? Jak najlepiej przygotować swoją ofertę? Jakie są zasady, o których należy pamiętać?

Na czym dokładnie polega wielowariantowość Allegro?

Wielowariantowość na Allegro najłatwiej określić jako wystawienie kilku odrębnych ofert jako jedną, wielowariantową. Poszczególne pozycje zawarte w danym ogłoszeniu dzielą się na podstawie zdefiniowanych przez sprzedawcę parametrów, czyli określonych cech produktu, z których może wybierać przeglądający je klient. Najczęściej stosuje się tu kolor, wagę czy wymiary danego produktu, nie są to jednak jedyne opcje. Limitem są tu dwa parametry na jedną ofertę, jak na przykład kombinacja wagi i koloru. Tak połączone oferty są sortowane w ustalonych wariantach, tworząc różne połączenia. Warto wspomnieć, że jest to funkcja darmowa, dlatego warto z niej korzystać!

Jak wystawić zestaw na Allegro – poradnik krok po kroku!

Skorzystać z wielowariantowości jest bardzo łatwo. Aby to zrobić, należy wejść w panel ustawień na stronie głównej Allegro, a następnie wybrać opcję „Moje oferty”. Z tej listy przechodzi się kolejno w zakładki „Moja sprzedaż” i „Wielowariantowość”. Po wybraniu tego narzędzia można szybko wyszukać konkretne oferty, które chce się wystawić w formie zestawu. Chcąc skorzystać z opcji wielowariantowej, trzeba wybrać konkretne parametry dla danych produktów i zapisać zmiany. Ustawienia te, rzecz jasna, można później zmieniać.

Jakie są największe zalety ofert wielowariantowych?

Wiedząc, jak wystawić zestaw na Allegro, można skutecznie zatrzymać przy sobie znacznie więcej klientów. Efekt ten ma związek z wyszukiwaniem produktów – jeśli dany przedmiot nie pokrywa się w stu procentach z tym, czego oczekuje klient, istnieje duża szansa na to, z zacznie on przeszukiwać inne oferty. Jeśli dany użytkownik ma z kolei dostęp do innych wariantów danego produktu, z pewnością przejrzy on je w pierwszej kolejności. Skonfigurowanie wielowariantowości pozwoli klientom na wygodne przełączanie pomiędzy aukcjami, dlatego przykucie uwagi konsumenta stanie się znacznie łatwiejsze. Aby przekonać się o tej przewadze, warto śledzić statystyki sprzedaży w swoim sklepie Allegro – te dość precyzyjnie obrazują jego rozwój, a także preferencje klientów, którzy decydują się na dane oferty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *