Jak zabezpieczać maszyny przemysłowe w trakcie relokacji?

Relokacja maszyn przemysłowych to dość duże przedsięwzięcie, które wymaga nie tylko przygotowania projektu relokacji, ale przede wszystkim zastosowania odpowiednich sprzętów, np. rolek transportowych, suwnic, wózków widłowych czy dźwigów.  Współcześnie stosowane maszyny cechują się skomplikowaną konstrukcją, złożoną z wielu delikatnych mechanizmów, dlatego podczas relokacji konieczne jest zachowanie ostrożności i właściwe zabezpieczenie maszyn.

Odpowiednie zabezpieczenie maszyn podczas transportu

Maszyny wykorzystywane w procesach produkcyjnych wyróżniają się zazwyczaj wysokim stopniem złożoności konstrukcji oraz dużymi rozmiarami. Wszystkie procesy logistyczne związane z relokacją maszyn przemysłowych są dość skomplikowane i obejmują wiele etapów przygotowań. Nawet najmniejszy błąd podczas transportu może narazić maszynę na uszkodzenia, które są najczęściej spowodowane nieodpowiednim zabezpieczeniem.

Prawidłowe zabezpieczenie maszyn obejmuje zapewnienie im ochrony przed warunkami zewnętrznymi, które mogłyby doprowadzić do ich zniszczenia lub uszkodzenia. Bardzo ważne jest zabezpieczenie maszyn przed przechylaniem się i przemieszczaniem. W tym celu stosuje się dodatkowe kliny, podkłady, a także odciągi występujące w formie pasów, łańcuchów oraz lin stalowych, gwarantujące dobre napięcie zabezpieczeń. Przy relokacji bardzo często używa się także ochraniaczy krawędzi, np. listew kątowych.

Skorzystaj z pomocy profesjonalnej firmy relokacyjnej!

Relokacja maszyn wymaga dużej wiedzy, doświadczenia, organizacji oraz zaplanowania wszystkich etapów. Z tego właśnie powodu, warto ją zlecić profesjonalnej firmie relokacyjnej, która przy demontażu sporządzi dokładną dokumentację, w której opisze każdy element odłączany od maszyny na czas transportu. Firma taka zabezpieczy również maszynę i jej komponenty, co pozwoli uniknąć uszkodzenia lub zagubienia jej części.

Jak zauważa ekspert z firmy INTER-TECH: Istota relokacji maszyn polega na takim zabezpieczeniu przewożonych sprzętów, aby dotarły w całości do miejsca przeznaczenia. Wiele firm dostarcza swoim Klientom odpowiednie materiały i elementy zabezpieczające, które zapewniają bezpieczny transport urządzeń przemysłowych.

Aby zapobiec potencjalnemu ryzyku uszkodzenia maszyn, firmy zajmujące się relokacją stosują wiele zabezpieczeń, np. montują specjalne wzmocnienia, prawidłowo mocują ładunek czy używają do przewozu specjalistycznego sprzętu w postaci odpowiednio dobranych naczep i pojazdów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *