Jak zamówić kuriera? Poznaj kilka prostych wskazówek!

Nadawanie przesyłek za pośrednictwem kuriera nie jest skomplikowane. Z drugiej strony nie wszyscy użytkownicy zdają sobie sprawę, jak wiele mogą zaoszczędzić dzięki dokładnemu porównaniu ofert kurierskich. Poza tym, istnieje szereg dodatkowych opcji, które bywają przydatne z punktu widzenia nadawcy. Oto krótki poradnik dotyczący zamawianie kuriera.

Tradycyjne nadawanie przesyłek

Zamawianie kuriera wygląda praktycznie identycznie u większości przewoźników. Aby tego dokonać, wystarczy wejść na stronę przewoźnika i wypełnić formularz nadawczy, opłacić usługę, wydrukować list przewozowy i oczekiwać na przybycie kuriera.

Szybkie nadawanie przesyłek w paczkomatach

Podobnie sprawa prezentuje się w przypadku paczkomatów, gdzie standardowe nadawanie paczek odbywa się na stronie InPost. Od pewnego czasu użytkownicy mogą również wygodnie dokonać tego przez aplikację mobilną. Wówczas nie jest konieczne drukowanie listu przewozowego, a do paczkomatu można udać się w dowolnej chwili z otrzymanym kodem QR.

Oferta brokerów kurierskich – sprawdzony sposób na oszczędności

To podstawowa wiedza dotycząca zamawiania kuriera. Czas na sprawdzone patenty! Większość użytkowników szczególnie zainteresuje sprawdzony sposób na oszczędność, czyli skorzystanie z brokera kurierskiego, takiego jak Sendit.pl. Przewoźnicy mocno ze sobą konkurują oferując coraz korzystniejsze ceny. Aby oszczędzać, warto dokonywać porównań. Jednak w tym celu nie trzeba odwiedzać wszystkich stron firm kurierskich i wypełniać formularza wielokrotnie. Broker kurierski agreguje oferty wszystkich wiodących przewoźników, a użytkownik na końcu wybiera najtańszą spośród nich. Na klientów czekają poza tym atrakcyjne rabaty!

Atrakcyjne dodatkowe opcje

Ale to nie wszystko! Oferta przewoźników stałe się rozszerza, zwłaszcza jeśli chodzi o dodatkowe usługi. Należą do nich między innymi:

  • dodatkowe ubezpieczenie paczki na wyższą kwotę,
  • gwarancja dostawy na drugi dzień,
  • gwarancja dostawy w określonych godzinach,
  • dostawy realizowane w sobotę,
  • realizacja przesyłek niestandardowych.

Ze wspomnianych dodatków można skorzystać zarówno zamawiając kuriera bezpośrednio, jak i przez porównywarkę. Więcej na temat taniego i szybkiego zamawiania kuriera bez wychodzenia z domu można przeczytać pod adresem: https://www.sendit.pl/blog/zamow-kuriera-do-domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *