Jak znaleźć pracę w Holandii?

Znalezienie pracy w Holandii nie musi być trudne. Wszystko zależy jednak od metody poszukiwania zatrudnienia. Najłatwiejszym sposobem jest skorzystanie z usług pośrednika. Osoby, które wolą wszystko załatwić samodzielnie, również mogą to zrobić – muszą jednak przygotować się na nieco większy wysiłek.

Agencja zatrudnienia, czyli sprawdzony sposób na znalezienie pracy w Holandii

Praca Holandia” – po wpisaniu takiej frazy w wyszukiwarkę internetową można liczyć na szeroki wybór stron, zawierających oferty zatrudnienia w tym kraju. Zamiast przeglądania kolejnych witryn w sieci, można jednak postawić na o wiele łatwiejszą metodę znalezienia zajęcia za granicą. Jest nią skorzystanie z usług agencji pracy. Musi to być jednak sprawdzona placówka, ponieważ tylko takie przedsiębiorstwo gwarantuje legalność i bezpieczeństwo zatrudnienia, które jest niezwykle istotne w przypadku wyjazdu do innego państwa.

Skorzystanie z pomocy agencji ma wiele zalet. Przede wszystkim, tego typu firmy dają dostęp do wielu ofert z różnych branż. W przypadku Holandii dominują zazwyczaj ogłoszenia związane z zatrudnieniem na magazynie lub pracą w sektorze produkcyjnym. Mimo to istnieje także szansa na znalezienie zajęcia w innych dziedzinach. Co ważne, możliwe jest podjęcie nie tylko pracy tymczasowej, ale i stałej.

Warto także pamiętać, że zwrócenie się do pośrednika przyspiesza cały proces związany ze znalezieniem zatrudnienia. Po stronie pracownika leży tylko wysłanie zgłoszenia. Jeżeli spełnia on oczekiwania holenderskiego pracodawcy, to agencja odpowiedzialna jest za załatwienie wszystkich formalności związanych z umową czy ubezpieczeniem. Oprócz tego placówka organizuje cały wyjazd – odpowiada m.in. za transport, zakwaterowanie lub pomoc w znalezieniu taniego lokum.

Jak samodzielnie znaleźć zatrudnienie w Holandii?

Osoby, które cenią sobie samodzielność, mogą jednak pokusić się o znalezienie pracy w Holandii na własną rękę. Najlepiej zrobić to będąc jeszcze w Polsce. Wówczas kluczem do sukcesu jest przeglądanie stron internetowych z ofertami zatrudnienia i wyszukiwanie na nich atrakcyjnych ogłoszeń. Trzeba przy tym pamiętać, aby poddawać je starannej selekcji. W sieci wciąż można trafić na oszustów i naciągaczy, a jedynie dokładna weryfikacja pozwala na uniknięcie nieprzyjemnych sytuacji. Aby zmniejszyć ryzyko, można też skorzystać ze sprawdzonego portalu EURES, który pełni rolę europejskiego odpowiednika urzędu pracy.

Warto również zasięgnąć opinii znajomych i rodziny. Jeżeli ktoś z nich pracował już w Holandii, z pewnością będzie mógł polecić sprawdzoną firmę. Innym rozwiązaniem jest czytanie opinii w mediach społecznościowych – wielu Polaków chętnie dzieli się swoimi doświadczeniami dotyczącymi pracy za granicą.

Znalezienie zatrudnienia w Holandii już po przyjeździe do kraju może być utrudnione ze względu na barierę językową. Nie jest jednak niemożliwe. Dobrym rozwiązaniem jest wówczas skorzystanie z tamtejszego urzędu pracy. Co ciekawe, jego strona internetowa jest dostępna częściowo po polsku. Można na niej znaleźć przydatne linki do stron z ogłoszeniami o pracę z różnych branż.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *