Jakie korzyści wynikają ze stosowania gilz papierowych?

Gilza papierowa, to obok tuby czy kartonowego pudła, jeden z najczęściej stosowanych wyrobów tekturowych. O ile pudło kartonowe czy tuba, służą raczej pakowaniu towarów, o tyle gilzy wykorzystywane są także do nawijania różnego rodzaju folii, papieru czy taśm. Jakie właściwości i zastosowanie mają gilzy? W czym tkwi sekret popularności gilz papierowych? Na te i inne pytania, odpowiemy w artykule.

Czym jest i jak powstaje gilza papierowa?

Gilza papierowa to nic innego, jak wykonana z wielu warstw papieru, wzmocnionych odpowiednimi klejami, gruba i wytrzymała tuleja. Zastosowanie odpowiednich klejów, a także najwyższej jakości papieru i tektury we właściwych proporcjach, pozwala na uzyskanie produktu odpornego na ściskanie, zgniatanie i złamanie. Sztywne gilzy papierowe wykorzystywane są z powodzeniem w wielu gałęziach przemysłu. Producenci opakowań kartonowych, oferują gilzy papierowe o rozmaitych średnicach i długościach, zatem można z powodzeniem dopasować konkretny rodzaj tuby do potrzeb swojej działalności. Godną polecenia firmą, oferującą wysokiej jakości opakowania tekturowe, w tym między innymi: gilzy papierowe, pudełka kartonowe, przekładki, kątowniki, tuby, a także plastikowe oraz metalowe zatyczki do tub, jest POLKAR.

Gilzy papierowe – zastosowanie

Gilzy papierowe nadają się zarówno do pakowania, jak i transportu delikatnych przedmiotów o nietypowym kształcie. Tekturowe tuby to także doskonałe wypełnienie dla produktów, wymagających owijania – z powodzeniem stosuje się je do nawijania różnego rodzaju taśm, sznurków, lin, kabli i przewodów, papierów, folii (stretch, spożywczej, aluminiowej). Gilza papierowa to także skuteczna forma zabezpieczenia materiałów drukowanych, takich jak: plakaty, mapy, ulotki czy prace plastyczne. Tekturowe tuleje stosowane są także przy budowie standów reklamowych, stanowiąc stabilną i solidną podporę.

Zalety gilz papierowych

Gilzy papierowe, poza tym, że są stosunkowo lekkie i łatwo dostępne, mają wiele innych zalet, wśród których warto wymienić:

  • przyjazność środowisku – gilzy produkowane są z materiałów, podlegających recyklingowi,
  • szerokie zastosowanie – dzięki swym walorom, takim jak wysoka wytrzymałość i lekkość, a także dostępności w wielu rozmiarach, gilzy znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu,
  • niską cenę,
  • wysoką odporność – sztywne gilzy są odporne i wytrzymałe, dzięki temu mamy pewność, że zabezpieczony nimi towar (lub produkt na nich owinięty), nie ulegnie zniszczeniu,
  • możliwość zadruku – gilzy papierowe mogą zostać zadrukowane, zgodnie z potrzebami klienta. Gilzy z nadrukiem to niedrogi, a wysoce skuteczny sposób na reklamę i zwiększenie rozpoznawalności danej marki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *