Kontenery magazynowe ich zalety i zastosowanie

Współczesne zastosowanie kontenerów magazynowych już dawno wykroczyło poza transport morski i lądowy. Początkowo to jednak właśnie w tych branżach stały się one elementem niezastąpionym. Mocna i funkcjonalna konstrukcja kontenerów umożliwia bezpieczny transport różnego rodzaju przedmiotów, na bardzo duże odległości. Dzisiaj jednak kontenery magazynowe spotykamy także tam, gdzie nigdy w życiu byśmy się nie spodziewali spotkać tego typu konstrukcji!

Kontenery magazynowe – ich zalety

Jedną z największych zalet, jakie sprawiają, że kontenery magazynowe przeprowadziły ekspansję do wielu różnego rodzaju branż, jest ich mobilność, a także konfiguralność. Takie kontenery łatwo można przewieźć z jednego końca świata na drugi. A co tu dopiero mówić o ich transporcie na terenie jednego kraju czy regionu.

Poza tym ich konstrukcja pozwala na przechowywanie różnego rodzaju przedmiotów i towarów – dlatego też jak sama ich nazwa wskazuje, są to doskonałe magazyny, które w razie potrzeby można załadować na ciężarówkę i wraz z ich zawartością przewieźć w inne miejsce.

W przypadku zastosowania stricte magazynowego zaletą kontenerów jest to, że w porównaniu do budynków przeznaczonych na magazyn, nie musimy występować o pozwolenie na ich budowę. Kontenery są elementami przenośnymi i nie stanowią budynku w pojęciu prawa budowlanego, dlatego ich użytkowanie nie wiąże się z koniecznością przechodzenia przez uciążliwe biurokratyczne formalności. Po prostu je stawiamy i gotowe!

Źródło: https://seabox.pl/kontenery-magazynowe/

Kontenery magazynowe – jako kontenery biurowe i handlowe

Mobilność kontenerów oraz możliwość łatwego przerobienia ich na praktyczne pomieszczenia biurowe, przyczyniły się do ich popularyzacji w formie kontenerów biurowych. Najczęściej spotykamy je na różnego rodzaju budowach, gdzie pełnią rolę pomieszczeń biurowych i socjalnych dla pracowników.

Coraz częściej jednak kontenery magazynowe wykorzystywane są również jako pawilony handlowe. Tutaj także dużą rolę odgrywa fakt, że ich postawienie w danym miejscu nie wiąże się z reguły z koniecznością dopełnienia skomplikowanych warunków formalnych.

To jednak nie wszystko. Nowoczesne kontenery magazynowe dostępne są w różnych wersjach gabarytowych, przy czym mogą posiadać dodatkowe wyposażenie czy konstrukcję wykonaną na specjalne zamówienie. Łatwość w konstruowaniu kontenerów oraz ich dostosowaniu do indywidualnych potrzeb pozwoliła na ich wkroczenie do kolejnej branży – tym razem mieszkaniowej.

Źródło: https://seabox.pl/

Domy z kontenerów

Domy z kontenerów cieszą się rosnącą popularnością także w Polsce. Co prawda, pod kątem formalnym jest to jeszcze zagwozdka dla urzędników, jednak nie zmienia to faktu, że inwestorzy patrzą na takie rozwiązanie coraz łaskawszym okiem. Takie budownictwo ma szansę stać się alternatywą dla domków kanadyjskich czy budynków stawianych z prefabrykatów.

Zaletą domów z kontenerów jest możliwość ich przeniesienia w inne miejsce oraz szybki montaż. Taki dom można postawić naprawdę bardzo szybko. Poza tym w ostatnich latach można zaobserwować duże zainteresowanie takimi konstrukcjami, wykazywane przez samych architektów i konstruktorów, co owocuje naprawdę ciekawymi rozwiązaniami, które są nie tylko oryginalne pod względem wizualnym, ale także ekologiczne i ekonomiczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *