Najlepszy sposób na reklamę własnej firmy

Każda firma zmaga się z tym samym problemem – jak dobrze się zareklamować, aby przy okazji nie wydrenować przy tym całego budżetu. Szczęśliwie istnieje wiele rozwiązań, dzięki którym można skutecznie się wypromować.

Pokaż się wszędzie, gdzie tylko można

Jedną z najpopularniejszych form promocji własnej firmy są vlepki. Korzystają z nich przede wszystkim mniejsze biznesy oraz firmy prowadzące działalność w internecie. Nie da się ukryć, że jest to forma marketingu skierowana przede wszystkim do młodszego odbiorcy, więc też nie każdy przedsiębiorca będzie mógł z niej skorzystać. Vlepki są obecne w naszej przestrzeni dopiero od początku wieku. Te niewielkie, nieprzekraczające wymiarów 10×10 cm, naklejki wciąż są bardzo chętnie wykorzystywane przez wiele firm, stowarzyszeń oraz oddolnych akcji społecznych. Do najpopularniejszych działań marketingowych na pewno należały te promujące jedną z sieci komórkowych oraz popularnego napoju owocowego.

Vlepki muszą przykuwać uwagę. Powinny się na nich znajdować albo tylko najważniejsze informacje, albo intrygujące hasło, które od razu ludzie będą wyszukiwać w swoich smartfonach. Dlatego tak istotne jest umieszczenie naklejek w widocznych i często uczęszczanych miejscach. Guerilla marketing jest prowadzony przede wszystkim w przestrzeni miejskiej – na przystankach, w komunikacji miejskiej, na klatkach schodowych.

Dodaj coś od siebie

Naklejki z logo firmy to jeden z najpopularniejszych gadżetów, które dodaje się do zakupów czy jedzenia na wynos. Są tanie i świetnie rozprzestrzeniają informację o naszej działalności. Ważne jednak, aby przekaz był spójny. To oznacza, że musimy zdecydować się taki projekt, który będzie dobrze współgrał z naszym biznesem. Dobrze zaprojektowane naklejki z logo firmy często trafiają na laptopy, obudowy telefonów komórkowych czy notesy. Wiele osób w ten właśnie sposób przyozdabia swoje rzeczy codziennego użytku.

Tak naprawdę nic nas nie ogranicza. Naklejki mogą być naprawdę różne. Możemy zdecydować się na klasyczny, kwadratowy lub prostokątny format, ale możemy też wybrać ten okrągły lub w konkretnym kształcie. Na białym tle albo przezroczystym. Możemy też postawić na naklejki wypukłe. Wszystko zależy tylko i wyłącznie od naszego pomysłu.

Warto również zastanowić się, czy chcemy rozdawać naklejki papierowe, czy foliowe. Te pierwsze mogą być nieco tańsze w druku, jednak należy pamiętać, że z czasem mogą ulec zniszczeniu. Foliowe są znacznie trwalsze. Warto to wziąć pod uwagę zwłaszcza w momencie, kiedy prowadzimy działalność np. związaną z motoryzacją. Ciekawą naklejkę na pewno wielu kierowców umieści na swoim aucie, dlatego ważne jest, aby przetrwała ona nie tylko próbę czasu, ale była też odporna na działanie warunków atmosferycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *