Pióro wieczne – idealny prezent dla niego?

Kto z nas nie lubi mieć dookoła siebie pięknych przedmiotów? Nie są to przedmioty niezbędne nam do życia, jednak przede wszystkim podnoszące jego standard, a także sprawiające nam radość. Już sama możliwość obcowania z nimi i ich genialnym designem, sprawia że chcemy te produkty posiadać na własność. Tak samo wygląda sytuacja z wiecznym piórem. W zasadzie można pisać chińskim długopisem z kiosku, ale jaka to radość, gdy kreślimy litery idealnie leżącym w dłoni, cudownie wyglądającym, błyszczącym i pełnym klasy piórem. Coś niezwykłego.

Do pióra trzeba dorosnąć!

Pióro wieczne należy do grona przedmiotów, do których trzeba dorosnąć. W pewnym momencie mężczyzna podpisujący kolejny kontrakt na wiele tysięcy złotych bądź negocjujący umowę z zagraniczną korporacją, uświadamia sobie, że eleganckie pióro wyjęte z aktówki świadczy o nim lepiej, niż przypadkowo złapany w przelocie reklamowy długopis, który był dołączony do czasopisma żony. Dlaczego pióro wieczne to obiekt pożądania i tak wielu dżentelmenów, zwyczajnie chce je posiadać?

Źródło: https://www.parkersklep.com/piora-wieczne-parker/206-pioro-wieczne-parker-custom-storm-grey-gt-1931435-.html

Kto pisze piórem wiecznym?

Aktualnie wieczne pióro jest eleganckim symbolem naszego statusu. Korzystają z niego politycy, businessmani. Są oczywiście entuzjaści, używającego pióra po prostu – bo lubią. Jednak jest to zdecydowanie mniejszość.

Źródło: https://www.parkersklep.com/piora-wieczne-parker/217-pioro-wieczne-parker-duofold-blue-chevron-gt-1931369-.html

Pisanie piórem wiecznym – jakie to uczucie?

Pióro nie wymaga od Was silnego dociskania stalówki do papieru. Ręka męczy się zdecydowanie mniej niż w przypadku pisania długopisem. Pisanie takim produktem jest plastyczne, litery są ładniejsze. Moment sięgnięcia po nie jest wzniosły. Oznacza, że dzieje się coś ważnego, a podpisywany dokument jest bardzo istotny. Wielu ludzi odnosi takie wrażenie. Może warto spróbować?

Źródło: https://www.parkersklep.com/piora-wieczne-parker/203-pioro-wieczne-parker-premier-black-lacquer-gt-1931409-.html

Jak zbudowane jest pióro wieczne?

Nie jest to skomplikowane urządzenie. Pisze się nim, wykorzystując w tym celu atrament, który spływa do stalówki przez kapilarkę. Stalówki są zwykle pokryte złotem, zdarzają się też te wykończone różowym złotem. Kupując pióro zwróćcie uwagę na stalówkę, ponieważ inna nada się do pisania codziennego, a inna spisze się podczas sporadycznego podpisywania kontraktów i umów. W tym pierwszym przypadku, możecie wybierać spośród trzech rozmiarów stalówek. XF to super cienka, F – cienka, a M oznacza stalówkę średnią. Pióra do składania podpisów będą mieć oznaczenia B oraz BB. Szeroka linia, jaką stawiają, doda podpisowi powagi i zdecydowanie lepiej wygląda!

Źródło: https://www.parkersklep.com/piora-wieczne-parker/1067-pioro-wieczne-parker-sonnet-contort-purple-cisele-fioletowe-1930055-.html

Prezent na święta 2019 – czy wieczne pióro się nada?

Oczywiście, że tak! Jest to swego rodzaju klasyk, z którego każdy dżentelmen na pewno się ucieszy. Taki prezent, w efektownie zapakowanym pudełeczku, skradnie niejedno serce. Mężowie, ojcowie, bracia, narzeczeni – na pewno będą zachwyceni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *