Płatności walutowe – dla kogo są przeznaczone?

Tanie loty i otwarte granice sprawiają, że podróże do innych krajów nie stanowią już problemu. Trudności mogą wynikać jednak z posługiwania się pieniędzmi w obcej walucie i koniecznością wymiany gotówki przed wyjazdem. Rozwiązaniem są płatności walutowe, dzięki którym będziesz mógł swobodnie korzystać ze swojego konta, niezależnie od tego, gdzie się znajdujesz. Na czym to polega? Wyjaśniamy.

Czym są płatności walutowe?

Obecnie podczas pobytu w obcym kraju nie trzeba mieć przy sobie gotówki, gdyż w większości miejsc zapłacisz wygodnie kartą. Musisz się jednak liczyć z tym, że od każdej transakcji pobierane są prowizje, a przewalutowanie nie zawsze jest korzystne. Mając konto walutowe nie narażasz się na wysokie opłaty, bez względu na metodę płatności. Serwis Przelewy24 udostępnia usługę transakcji finansowych w 50 walutach, w których możesz zapłacić kartą, portfelem elektronicznym czy zwykłym przelewem.

Dla kogo płatności walutowe?

Usługa płatności walutowych jest dla Ciebie, jeżeli często przeprowadzasz transakcje zagraniczne. Nie dotyczy to jedynie płatności w obcym kraju, ale także zakupów internetowych czy przekazów międzynarodowych. Takie rozwiązanie jest korzystne dla osób pracujących za granicą, często podróżujących lub prowadzących działalność gospodarczą poza Polską.

Gdzie włączyć usługę płatności walutowych?

Płatności walutowe są realizowane przez większość banków. Oferty w poszczególnych instytucjach mogą się znacząco różnić zarówno pod kątem opłat, jak i warunków korzystania z konta. Za pośrednictwem strony https://www.przelewy24.pl/ możesz powiązać swój obecny rachunek z płatnościami walutowymi, bez konieczności zakładania osobnego konta. Dzięki temu w dalszym ciągu możesz korzystać ze swojej obecnej karty płatniczej oraz realizować przelewy internetowe z tego samego rachunku.

Płatności walutowe to dobre rozwiązanie dla osób, które często dokonują transakcji w obcej walucie. W ten sposób mogą zaoszczędzić na niekorzystnym przewalutowaniu oraz wysokich prowizjach.

Płatności walutowe – dla kogo są przeznaczone?
5 (100%) 1 vote

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *