Podpórki pod plecy, atrybut biurowy o dużym znaczeniu dla Twojego zdrowia

Praca w biurze wiąże się najczęściej z pracą siedzącą przy komputerze. Utrzymywanie sylwetki przez wiele godzin w jednej pozycji bywa męczące. Można temu w prosty sposób zapobiec.

Podpórki pod plecy to proste w instalacji i wygodne nakładki na krzesła biurowe. Każdy znajdzie wariant, który najlepiej będzie odpowiadał indywidualnym potrzebom. Nie zabraknie podpórek lędźwiowych, które odciążają nasz układ szkieletowy. Dostępne są także modele wspierające całe plecy, a także warianty ergonomiczne złożone z kilku elementów. Znajdziemy także podpórki z wkładami żelowymi, które sprzyjają rozluźnieniu mięśni. Dodatkowo można je włożyć do lodówki lub podgrzać w mikrofali, aby uzyskać efekt schłodzenia lub rozgrzać się w chłodny dzień. Jak bardzo przydadzą się w pracy?

Zadbaj o siebie

Praca biurowa pod względem zużycia kalorii jest porównywana z pracą fizyczną. Nasz mózg podczas intensywnego wysiłku potrzebuje dużo energii do sprawnego działania. Utrzymanie go w dobrej kondycji to nie tylko dieta, ale także chociaż minimalna aktywność fizyczna jak gimnastyka, czy wieczorny spacer. Niektóre ćwiczenia można wykonywać bez odchodzenia od biurka. Umożliwia to nieprzerwaną pracę np. podczas czytania dokumentacji i jednoczesną aktywizacją fizyczną. Często jednak o tym zapominamy. Nasze ciało stworzone jest do ruchu, ale często o tym zapominamy. Dlatego podpórki pod plecy do dobre rozwiązanie wspierające naszą sylwetkę. Dzięki temu przyjmujemy odpowiednią pozycję, a mięśnie i kręgosłup są odpowiednio wspierane. W ten sposób niskim kosztem zapewniamy sobie optymalne warunki do pracy.

Ergonomia w pracy

Termin ergonomia uknuł Polak Wojciech Jastrzebowski. Idąc za Wikipedią zdefiniował ergonomię jako naukę o używaniu nadanych człowiekowi od Stwórcy sił i zdolności. Połączenie słów ergon-praca i namos-zasada dało nam dobrze już znane pojęcie. Ergonomię stosuje się praktycznie wszędzie, a dużo uwagi poświęca się jej m.in. w przepisach BHP. Tak więc, to coś więcej niż tylko definicja tego, jak powinniśmy siedzieć przy biurku. Jest to także dyscyplina, której celem jest przystosowanie maszyn i narzędzi, a także stworzenie optymalnego środowiska dostosowanego do anatomicznych i psychofizycznych możliwości człowieka. Ergonomia w biurze to biurko, krzesło, ale także regały, segregatory, a także inne przedmioty, które zostały stworzone w taki sposób, aby praca przebiegała sprawnie. W końcu nikt nie chciałby na co dzień pisać kamieniem węgielnym, ani oprawiać desek w skórę, aby w tę namiastkę książki schować dokumentacje klienta. Zamiast tego mamy pióra, długopisy i oczywiście segregatory. Dzięki nim praca jest dużo łatwiejsza. Z resztą te ostatnie znaleźć można np. na https://dlabiura24.pl/segregatory.

Nasze zdrowie jest wartością bezcenną. Warto więc o nie zadbać odpowiednią dietą i aktywnością fizyczną. Jeśli na tę ostatnią nie mamy czasu, to dobrze zapoznać się z ćwiczeniami, które możemy wykonywać bezpośrednio przy biurku. W codziennej pracy dużym wsparciem będą podpórki pod plecy. Odpowiedni wariant będzie odciążał nasze mięśnie i kręgosłup. Pozwoli to uniknąć wielu dolegliwości i uciążliwego bólu, który pojawia się przy długotrwałym utrzymywaniu jednakowej pozycji. Tak niewiele wystarczy, aby zadbać o zdrowie. Zrób to dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *