Podstawowy pakiet programów dla firm – kiedy się na nie zdecydować?

Niektóre programy stanowią praktycznie obowiązkowe wyposażenie komputera, a szczególnie jeśli mowa o pecetach należących do firm, gdzie praca nad tekstem i bazami danych to główny sposób na wykonywanie poszczególnych zadań. Raczej nie ulega wątpliwości, że Office 365 dla firm w takim komputerze to absolutna podstawa, niezależnie tego rodzaju firmy. Jest to uniwersalny pakiet najważniejszych programów, które zawsze, niezależnie od zaistniałych okoliczności, okazują się niezwykle przydatne.

Dlaczego pakiet Office jest tak istotny dla działalności gospodarczej?

Standardowy Office 365 dla firm zawiera przede wszystkim oprogramowanie do pracy nad tekstem, a także niezwykle pomocny Access oraz Excel, które są przydatne do operacji na dużych ilościach informacji oraz bazach danych. Są to programy wykorzystujące szeroki zakres funkcji, które przydadzą się nawet zaawansowanym użytkownikom.

Warto zaznaczyć, że każda firma, niezależnie od branży, w której funkcjonuje, musi radzić sobie z pewnym zakresem formalności, sporządzając rachunki, rozliczenia i dokumentacje, przy których niezbędne jest sprawdzone oprogramowanie, pozwalające przygotować dokumenty również do druku. Co prawda istnieje wiele alternatyw, ale oryginalne pakiety od Microsoftu to gwarancja kompatybilności ze wszystkimi, najpopularniejszymi formatami plików.

Nie wszystko naraz! Jakie pakiety mamy do wyboru?

Rzecz jasna, zależnie od skali naszej działalności gospodarczej, a także poniekąd charakterystyki naszej firmy czy osobistych preferencji kadry, pewne programy okażą się bardziej przydatne od innych. Rzecz jasna, nie ma sensu przepłacać za usługi, z których i tak nie będziemy korzystać, dlatego Microsoft oferuje pewne alternatywy, rozdzielając swoje pakiety na różne przedziały funkcjonalne i cenowe.

Office 365 dla firm w najbardziej popularnej wersji Business Premium zawiera aplikacje stacjonarne:

 • Outlook
 • Word
 • Access
 • Excel
 • PowerPoint
 • OneNote
 • Publisher

A także zestaw dodatkowych usług chmurowych:

 • Exchange
 • OneDrive
 • SharePoint
 • Microsoft Teams

Można zdecydować się na pakiety dla małych i średnich przedsiębiorstw, obejmujące wyłącznie usługi chmurowe (Business Essentials), wyłącznie aplikacje stacjonarne i OneDrive (Business), bądź opcję mieszaną (Business Premium), dającą nam nieograniczony dostęp do narzędzi biuriwych Microsoft. Jak można się spodziewać, istnieją tu pewne rozbieżności w cenie, lecz nawet cena za pakiet Premium nie powinna przekraczać 50 zł miesięcznie u autoryzowanego dystrybutora, co dla prosperującej firmy jest naprawdę niewielkim wydatkiem. Dla dużych firm Office 365 występuje w wersjach E1, E3, E5. Jednak to już temat na osobny artykuł.

Czy warto wybrać oryginalny pakiet Office?

Niektóre osoby mają obawy co do tego, czy pakiet będzie działał na ich sprzęcie oraz co do tego czy wykorzystają możliwości najnowszej wersji oprogramowania biurowego od Microsoft. Nie ma żadnego problemu, jeżeli nie jesteśmy całkowicie przekonani do tego, aby wyposażyć się w Office 365 dla firm! Microsoft przewidział takie sytuacje, dlatego każdy klient tej firmy ma możliwość zdecydowania się na miesięczny, bezpłatny okres próbny, podczas którego może swobodnie korzystać z wszystkiego, co Office 365 dla firm ma do zaoferowania! Rzecz jasna, taki bezpłatny trial przysługuje jednorazowo, dlatego nie można odnawiać go bez limitów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *