Projektor laserowy 4K zamiast telewizora? To całkiem dobry pomysł!

Jeszcze do niedawna osoby, które chciały zapewnić sobie kinową rozrywkę w domowym zaciszu, nie miały zbyt dużego wyboru. Jedną z opcji, na którą mógłby postawić, to ogromny telewizor. Ta opcja istnieje nadal, jednak nie jesteśmy na nią skazani. W tym celu można użyć projektora laserowego 4K, który także zapewni ogromną jakość obrazu, będzie jednak zdecydowanie bardziej mobilnym rozwiązaniem. Jakie więc są wady i zalety wyboru projektora? Poznajmy je wspólnie!

Projektor a telewizor – mobilność a rozmiar

Zdecydowanie jedną z większych zalet projektora względem klasycznego ekranu telewizora jest jego mobilność. Projektor może być postawiony w wielu miejscach i możemy zabrać go ze sobą wszędzie tam, gdzie zapewnimy mu źródło zasilania i kawałek białej ściany do wyświetlania. W przypadku klasycznych telewizorów, a zwłaszcza tych z dużą przekątną ekranu, to samo ich wniesienie do mieszkania może się okazać nieco problematyczne, nie mówiąc już o przenoszeniu.

Dobrej jakości projektor laserowy 4K będzie w stanie wyświetlić obraz w takiej rozdzielczości nawet na 100 calach wolnej przestrzeni – większość telewizorów nie ma aż tak ogromnej matrycy (ponad 100 cali), a nawet jeśli uda nam się taki znaleźć, będzie to okupione wysoką ceną.

Żywotność projektora i telewizora

Zarówno telewizor, jak i projektor to sprzęt, który w zamyśle ma towarzyszyć nam na lata, więc niektórzy mogą mieć obawy o żywotność projektora. Cała ta konstrukcja oparta jest na lampach, które mają swoją określoną żywotność i raz na jakiś czas przyjdzie je nam wymienić. Chyba że… wybierzemy projektor laserowy 4K.

Projektor laserowy 4K, jak wskazuje sama jego nazwa, nie korzysta z lamp, tylko z wiązki lasera o dużej mocy. Jest to zdecydowanie trwalsze rozwiązanie, które pozwala na używanie projektora nawet przez 20 000 godzin! To ponad dwukrotnie dłuższy czas, niż wytrzymają z nami nawet najlepsze lampy w projektorach.

Nie oznacza to jednak, że projektor laserowy jest zupełnie bezobsługowy, jednak jego trwałość znacznie przewyższa klasyczne projektory i może on w tym aspekcie spokojnie konkurować z ekranami telewizorów.

Projektor 4K a jakość obrazu

Jak natomiast wypada kwestia jakości obrazu w przypadku projektora laserowego 4K? Zarówno telewizory, jak i projektory obsługujące tę technologię są w stanie zaoferować nam wyraźny i ostry obraz, jednak sporo zależy od konkretnych modeli.

Przykładowo projektor laserowy 4K Samsung LSP7T The Premiere wspiera nie tylko rozdzielczość 4K, ale także standard obrazu HDR10+ i funkcję FilmMaker Mode. W połączeniu z precyzyjnym działaniem lasera daje nam to odpowiedni kontrast oraz odwzorowanie kolorów. Co więcej – żeby cieszyć się wszystkimi tego typu funkcjami, nie potrzebujemy żadnego dodatkowego ekranu. Jak to jest możliwe?

The Premiere posiada inteligentny tryb dobierania parametrów wyświetlanego obrazu do powierzchni, na której ma zostać wyświetlony. Takie rozwiązanie pomoże nam oszczędzić czas, gdyż nie wymagana kalibracji urządzenia za każdym razem, kiedy będziemy chcieli go użyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *