Ranking profesjonalnych młotów pneumatycznych

Młoty pneumatyczne to kluczowe urządzenia wykorzystywane do różnego rodzaju prac drogowych, budowlanych i kopalnianych. Dzięki wykorzystaniu młotów pneumatycznych możliwe jest szybkie, wydajne i sprawne kruszenie twardych powierzchni – m.in. kamienia, murów czy nawierzchni asfaltowych lub betonowych. Sprawdź nasz ranking, w którego skład wchodzą profesjonalne młoty pneumatyczne dla najbardziej wymagających profesjonalistów.

Przegląd profesjonalnych młotów pneumatycznych

Trwałe, mocne, funkcjonalne i ergonomiczne młoty pneumatyczne pozwalają operatorom na wydajne prace związane z kruszeniem twardych materiałów. Profesjonalne młoty pneumatyczne to wydatek kilku tys. złotych. Poznaj najlepsze młoty pneumatyczne na rynku.

Ręczny młot pneumatyczny Chicago Pneumatic CP 0012

Kompaktowe i lekkie ręczne młoty pneumatyczne Chicago Pneumatic serii CP 0012 doskonale łączą niską masę z dużą mocą udaru. Prosta i sprawdzona konstrukcja młotów nie posiada układów uszczelnień i składa się z zaledwie 39 elementów, co gwarantuje bezawaryjną pracę i dużą żywotność urządzenia. Młot posiada tłumik wydmuchu powietrza, zmniejszając głośność akustyczną, a także pozwalając na ukierunkowanie powietrza. Producent zaimplementował na młocie stalowy kołpak z wkładką elastomerową, która zabezpiecza narzędzie. Młoty pneumatyczne CP 0012 ważą 5,5 kg, generują ciśnienie robocze na poziomie 6,2 barów i ciśnienie akustyczne wynoszące 89 dB. Częstotliwość udaru to 2580 udar/min, a poziom wibracji to jedynie 14,6 m/s2.

Ręczny młot pneumatyczny Chicago Pneumatic CP 4608 P

Młoty pneumatyczne Chicago Pneumatic CP 4608 P to młoty o bardzo dużej sile udaru i dużym skoku, przez co doskonale sprawdzają się w sytuacjach, w których wymagana jest ogromna siła uderzenia. Seria młotów CP 4608 P generuje 6,2 bary ciśnienia roboczego i 93 dB ciśnienia akustycznego. Częstotliwość udaru wynosi 900 udar/min a jego siła oscyluje w granicach 90 J. Urządzenie waży 13,5 kg i generuje wibracje na poziomie 12,6 m/s2. Producent wyposażył prezentowaną serię młotów pneumatycznych w spust zewnętrzny oraz w nakładany kołpak zabezpieczający za pomocą wsuwanej sprężyny.

Ręczny młot pneumatyczny Chicago Pneumatic CP 1290 SVR

Najbardziej zaawansowany technologicznie ręczne młoty pneumatyczne Chicago Pneumatic serii CP 1290 SVR z powodzeniem mogą być wykorzystywane do najbardziej wymagających prac. Ich konstrukcja oparta jest na amortyzowanym uchwycie oburęcznym typu T, a spust roboczy przymocowany jest do jednej z rękojeści. Narzędzie posiada ulepszony system zaworów sterujących, które zwiększają o 20% moc urządzenia przy zachowaniu wysokiej wydajności udarów. Sprzęt posiada wbudowaną smarownicę, która zwiększa żywotność konstrukcji, a także obrotowy nypel z otworem dolotowym powietrza, który gwarantuje operatorowi komfort manewrowania narzędziem. Prezentowane młoty pneumatyczne ważą 43,5 kg, generują 6,2 bary ciśnienia roboczego, 98 dB ciśnienia akustycznego i marginalne wibracje wynoszące 6,2 m/s2. Częstotliwość udaru to 1100 udar/min, a zużycie powietrza przez narzędzie dochodzi do 43 l/min.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *