Studenci to często pracownicy! Jak godzą uczelnię z pracą?

Dzisiejszy rynek pracy nie należy do najłatwiejszych. Stopa bezrobocia jest co prawda najniższa od lat, wciąż jednak trudno znaleźć zatrudnienie na satysfakcjonujących warunkach. Z tego rodzaju problemami borykają się zwłaszcza ludzie młodzi, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w swojej zawodowej karierze. Niektórzy z nich ciągle starają się podnosić swoje wykształcenie i kompetencje. Niektórym udaje się nawet łączyć studia na uczelni wyższej z zatrudnieniem na cały lub część etatu. Jak to możliwe? Jakie zawody wybierają najczęściej studenci?

Gdzie najczęściej pracują studenci?

Studenci (zwłaszcza dzienni) bardzo rzadko pracują w pełnym wymiarze godzin. Często szukają więc ofert pracy dorywczej – spotkać możemy ich bardzo często na przykład w galeriach handlowych, kinach, restauracjach czy barach szybkiej obsługi. Studenci chętnie podejmują się też pracy w weekendy i święta. Duża część z nich udziela także korepetycji młodszym kolegom i przyjmuje proste zlecenia copywriterskie lub graficzne. Coraz częściej studenci zajmują się także tłumaczeniem tekstów i pracą w szeroko pojmowanych social mediach. Na wyjątkowe stanowiska pracy liczyć mogą zwłaszcza studenci administracji, prawa i innych kierunków związanych z zarządzaniem dokumentacją firmy. Oferty pracy biurowej dla studentów nie są niczym niezwykłym – w największych ośrodkach miejskich niemal codziennie pojawiają się nowe opcje i możliwości, które skierowane są przede wszystkim do ludzi młodych. Świetnym przykładem tego jest Toruń, który tradycyjnie jest jednym z największych ośrodków akademickich w naszym kraju. Oferty pracy biurowej w Toruniu można bez problemu znaleźć w internecie – w sieci działa mnóstwo stron i serwisów, które pozwalają na aplikację bez konieczności wychodzenia z domu. Studenci jednak bardzo często są świetnie zorientowani w możliwościach, które daje Internet.

Praca zdalna dla studenta

Coraz popularniejsza w naszym kraju jest tak zwana praca zdalna. Dzięki niej pracować możemy z niemal każdego miejsca z dostępem do sieci. Nic więc dziwnego, że taki model zatrudnienia jest także niezwykle popularny wśród studentów, którzy w ten sposób mają okazję dorobić sobie w domowym zaciszu. W sieci codziennie pojawiają się dziesiątki ogłoszeń pracy na odległość, które skierowane są właśnie do nich. Na czym może polegać taka praca? Może to być zarówno proste oglądanie reklam, wyszukiwanie błędów i wypełnianie ankiet, jak i tworzenie tekstów, tłumaczenia czy tworzenie grafik. Taką pracę o wiele łatwiej pogodzić z zajęciami i studenckim trybem życia. Nic więc dziwnego, że studenci chętnie korzystają z tego rodzaju możliwości. Jak więc widać, studenci chętnie podejmują się pracy dorywczej w najróżniejszych dziedzinach. Na przeciw ich motywacji wychodzi rynek pracy, który ma do zaoferowania młodym ludziom całkiem sporo.

Jeśli szukasz pracy w Warszawie to zapraszamy do odwiedzenia strony joob.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *