Stworzenie strony internetowej – cena i co na nią wpływa?

Wysokiej jakości strona internetowa jest prawdziwą wizytówką każdego przedsiębiorstwa. To właśnie dzięki niej klienci otrzymują możliwość kontaktu z nami, ale również szczegółowego zapoznania się z ofertą. Ponadto profesjonalnie przygotowana strona sama w sobie zachęci do współpracy nie tylko wyglądem – umieści nas na szczycie w wynikach wyszukiwania najważniejszych wyszukiwarek, w tym Google. Naturalnie więc stawiamy pytanie o cennik stron internetowych. Czy zawsze musi się to wiązać z pokaźną inwestycją?

  1. Koszt strony internetowej – co się na niego składa?
  2. Nowoczesne strony internetowe spełniające oczekiwania użytkowników.
  3. Czy cena strony internetowej musi być wysoka?
  4. O czym jeszcze warto pamiętać?

W pierwszej kolejności zdajmy sobie sprawę z faktu, że profesjonalna strona internetowa jest złożonym tworem, daleko różniącym się od prostych odpowiedników pisanych w „notatniku” zaledwie przed kilkunastoma laty. Strona www wymaga właściwego podejścia: olbrzymiej wiedzy oraz doświadczenia, aby spełniała wszystkie wymogi XXI wieku. Co jednak istotne, cena za stworzenie strony internetowej wcale nie musi być wygórowana, o czym bardzo szybko przekonamy się sami…

Koszt strony internetowej – co się na niego składa?

Więc ile kosztuje strona internetowa? Nie sposób jednoznacznie i krótko odpowiedzieć na to pytanie. Składa się na nią bardzo wiele elementów jak np. zakres wykonywanej pracy, czas, który specjalista musi poświęcić tworzeniu, ale i jego renoma.

Jednak głównym czynnikiem przekładającym się na finalną cenę jest rodzaj strony, jaką chcemy postawić. Co za tym idzie, do najtańszych zaliczane są: blog i prosta strona wizytówka, gdzie umieszczamy podstawowe informacje o naszej firmie. Chcąc uruchomić rozbudowany sklep lub stronę złożoną z wielu podstron, należy liczyć się z koniecznością poniesienia większych nakładów finansowych: nawet do kilku tysięcy złotych.

Zwróćmy też uwagę na ewentualne poprawki, które chcemy wprowadzać w projekcie. Warto od samego początku ustalić ze specjalistą, czego oczekujemy i jak ma strona wyglądać. Dzięki temu znacząco przyspieszymy cały proces i nie narazimy się na dodatkowe opłaty (nie licząc jednorazowych, bezpłatnych poprawek, każde kolejne są płatne).

Nowoczesne strony internetowe spełniające oczekiwania użytkowników

Kiedy interesuje nas stworzenie strony internetowej cena nie powinna być jedynym czynnikiem, który bierzemy pod uwagę. Nowoczesne projekty są atrakcyjne wizualnie, zachęcające klienta, żeby pozostał na nich dłużej i zapoznał się z oferowanymi produktami lub usługami. Co więcej, strona musi być intuicyjna, pozwalająca na łatwe poruszanie się po niej. Im trudniej użytkownikowi będzie znaleźć interesujące go informacje, tym większe prawdopodobieństwo, że w końcu straci cierpliwość i uda się do konkurencji!

Od samego początku zadbajmy, aby tanie strony internetowe były jednocześnie przejrzyste i nieskomplikowane. Nie mniej ważne jest, żeby były przystosowane pod urządzenia mobilne jak smartfony i tablety, które w obecnym świecie są powszechnie wykorzystywane do przeglądania internetu. Tzw. responsywne strony (wpasowujące się wielkością do okienka, w którym się wyświetlają) to dzisiaj obowiązek.

Czy cena strony internetowej musi być wysoka?

Do ceny za stworzenie strony internetowej należy jeszcze doliczyć jej utrzymanie, z czego nie zawsze zdajemy sobie sprawę. Niezbędne są serwer i adres strony, tzw. domena (najczęściej złożona z nazwy firmy). Ile w takim razie kosztuje utrzymanie strony internetowej? Wszystko zależy od firmy hostingowej, jaką wybierzemy, lecz z góry przyjmijmy, że roczny koszt wyniesie do około 300 zł. Kiedy tworzymy strony internetowe, nie zapominajmy o tym.

Wybierając specjalistę, zwróćmy uwagę na jego doświadczenie prezentowane w postaci portfolio. Im więcej projektów wykonał, tym większe prawdopodobieństwo, że będziemy zadowoleni z jego pracy. Ponadto sprawdźmy, czy na podstawową cenę strony internetowej nie mają wpływu dodatkowe opłaty, w tym za niezbędne usługi, bez których strona po prostu nie ruszy.

Podejmijmy współpracę z odpowiednim wyprzedzeniem. Każde zlecenie wykonywane w ekspresowym tempie na pewno będzie droższe.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Tworzenie stron internetowych przebiegnie bez najmniejszych komplikacji, jeśli wybierzemy do tego renomowanego specjalistę. Dzięki niemu koszt strony www nie będzie wygórowany, a mimo to otrzymamy wysokiej jakości, w pełni profesjonalny projekt, który zagwarantuje nam zwiększoną sprzedaż, ruch na stronie oraz czołowe miejsca w wynikach wyszukiwania Google.

Koszt strony internetowej zależy od wielu czynników, w tym: jej typu, czasu realizacji i ilości usług dodatkowych. Możemy przyjąć, że na całość przeznaczymy od około 800 do nawet 6000 złotych, dodając do tego 100-300 złotych rocznych opłat za utrzymanie strony. Dlatego przed rozpoczęciem działania dokładnie przeanalizujmy sytuację, określmy jakie są nasze możliwości i czego oczekujemy…

One thought on “Stworzenie strony internetowej – cena i co na nią wpływa?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *