Szybkie pożyczki na dowód – na czym to polega

Pożyczki to popularny sposób pozyskiwania dodatkowego finansowania. Najczęściej korzystamy z pożyczek w sytuacji, gdy planujemy jakiś większy wydatek, na przykład remont czy zakup sprzętu. Ale również zdarzają się sytuacje, że pożyczka jest pomocna w przypadku chwilowego braku środków na koncie w wyniku niedoszacowania budżetu domowego czy pojawienia się nieplanowanego wydatki. Dziś podpowiemy, czym są szybkie pożyczki na dowód oraz w jaki sposób można je uzyskać.

Czym są szybkie pożyczki

Na początek warto wyjaśnić, czym są szybkie pożyczki. Jest to produkt oferowany głównie przez instytucje pozabankowe, który polega na tym, że sama procedura wnioskowania o pożyczkę, jak również czas jej przyznania i przelewu środków na konto, jest szybki, bo zwykle zamyka się w ciągu jednej doby (w przypadku dni roboczych). Szybkie pożyczki cechują się również krótkim terminem spłaty, zwykle jest to 5-30 dni, czasem 60.

Szybkie pożyczki są więc odpowiednie w sytuacjach nagłych, gdy nie mamy czasu na skomplikowane procedury i liczę formalności, które zazwyczaj wymagane są przez banki. Czas jest tu kluczowy, zatem możliwość uzyskania środków na konto w ciągu jednego dnia jest olbrzymim atutem. Tego rodzaju oferty są również często wybierane przez osoby będące w podróży, którym zabrakło środków na koncie. Dzięki temu, że szybką pożyczkę można uzyskać drogą elektroniczną, do złożenia wniosku potrzebujemy jedynie dostęp do internetu z poziomu telefonu czy tabletu.

Szybkie pożyczki na dowód

Szybkie pożyczki na dowód to rozwiązanie dla osób, którym zależy na szybkim uzyskaniu środków bez zbędnych formalności i zaświadczeń. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom pożyczkodawcy stworzyli możliwość wnioskowania o pożyczkę na podstawie dowodu osobistego. Cała procedura uzyskania szybkiej pożyczki na dowód przebiega następująco: na stronie internetowej firmy pożyczkowej należy wypełnić wniosek, w którym zaznaczamy, jaka kwota oraz termin spłaty nas interesuje, a następnie uzupełnić dane personalne i adresowe zgodnie z instrukcją. Po wysłaniu wniosku pożyczkodawca weryfikuje wiarygodność danych i poinformuje nas o decyzji. Jeśli będzie ona pozytywna, pieniądze zostaną przelane na konto nawet w ciągu 15 minut. Do złożenia wniosku potrzebny jest więc tylko dowód osobisty oraz aktywny numer komórkowy. Warto pamiętać, że instytucja finansowa będzie również potrzebowała numer Twojego konta bankowego. Musi on być zarejestrowany na Twoje dane. Niektóre firmy wymagają również dokonania tzw. Przelewu weryfikacyjnego, co oznacza, że do pozytywnego zatwierdzenia wniosku będziesz musiał wpłacić drobną kwotę (zwykle jeden grosz) na konto pożyczkodawcy. Jest to procedura mająca na celu sprawdzenie, czy dane z dowodu są takie same jak te, na które zarejestrowane jest konto bankowe.

Szybkie pożyczki na dowód zyskują na popularności, gdyż okazują się świetnym sposobem na to, aby jeszcze tego samego otrzymać na konto dodatkowe środki. Warto jednak rozsądnie korzystać z tej opcji i zawsze zwracać pożyczkę w ustalonym w umowie terminie, aby nie narażać się na niepotrzebny stres spowodowany naliczeniem przez pożyczkodawcę odsetek karnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *