Ubezpieczenie domu i rzeczy ważnych – co obejmuje i dlaczego powinieneś je mieć?

Co powinno obejmować ubezpieczenie domu, aby stanowić solidne wsparcie na wypadek szkody? Twój majątek to przecież nie tylko mury, ale również kosztowne wyposażenie i różne cenne przedmioty. Dowiedz się, jak je mądrze ubezpieczyć.

Co obejmuje ubezpieczenie domu i rzeczy ważnych?

Podstawą ubezpieczenia nieruchomości jest oczywiście ubezpieczenie murów i stałych elementów domu lub mieszkania. Pieniądze wypłacane są na podstawie wyceny wartości nieruchomości w dniu zgłoszenia szkody. Ubezpieczyciel bierze pod uwagę dynamiczny wzrost cen nieruchomości i ubezpieczy Twój dom nawet do kwoty dwóch milionów złotych. Oznacza to, że najlepsze ubezpieczenia mieszkań nigdy nie są niedoszacowane.

Ochrona ubezpieczeniowa obejmuje również ruchomości – nie tylko Twoją własność, ale również rzeczy wypożyczone, sprzęt służbowy oraz przedmioty, które należą do Twoich gości. Twój dom to przecież nie tylko budynek, w którym mieszkasz – ubezpieczenie obejmuje również działkę, garaż, ogrodzenie i ogród, nawet z hodowanymi przez Ciebie roślinami. Dostaniesz więc pieniądze za skradzioną z garażu kosiarkę lub zniszczony przez wichurę ogród. W trakcie przeprowadzki zniszczono Twoje meble? Za to również dostaniesz odszkodowanie.

OC działa na prostej zasadzie – jest szkoda, są pieniądze. Nawet jeśli nie można ustalić winnego. Ubezpieczenie domu nie jest przypisane do osoby, a do konkretnej nieruchomości. Pęknięta rura potrafi wyprowadzić z równowagi. Nie musisz już nerwowo szukać telefonu do hydraulika. Zawarta w pakiecie assistance pomoc zapewni Ci wsparcie specjalistów, których akurat potrzebujesz.

Zadbaj o swoje relacje z sąsiadami

Zalałeś mieszkanie sąsiada? Twój wstyd i nerwy po obu stronach to nic dobrego. Szczególnie, że wciąż będziecie przecież mieszkać obok siebie. Dobre stosunki z sąsiadami są na wagę złota, dlatego w ramach OC ubezpieczyciel posprząta mieszkanie sąsiada po remoncie, a nawet wyśle mu drobny upominek z przeprosinami.

Co jeszcze powinieneś ubezpieczyć?

Sam dobrze wiesz, czego potrzebujesz. Właśnie dlatego to Ty komponujesz swoje ubezpieczenie, dodając pakiety dodatkowe do wariantu podstawowego. Masz w domu kolekcję dzieł sztuki lub antyki po dziadkach? Z pewnością mają dla Ciebie dużą wartość sentymentalną, a ich wartość nominalna z roku na rok rośnie. Nie musisz ubezpieczać swoich cennych przedmiotów osobną polisą. Wystarczy, że wybierzesz odpowiedni pakiet dodatkowy do ubezpieczenia domu.

Rowerek dziecka zniknął z placu zabaw na spacerze? A może Twoja torebka z cenną zawartością padła łupem złodzieja? Są to sytuacje przykre, na wypadek których również możesz się ubezpieczyć wraz z ubezpieczeniem domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *