Weksle inwestycyjne – jak wygląda proces inwestycji w weksle?

Osoby szukające sprawdzonego sposobu na korzystne ulokowanie swoich oszczędności coraz częściej decydują się na weksle inwestycyjne. Czym one są i jak wygląda proces inwestycji? Odpowiadamy w poniższym artykule.

Czym są Weksle Inwestycyjne Nieruchomościowe?

Są to papiery wartościowe, pełniące funkcję kredytową. Weksle Inwestycyjne Nieruchomościowe to najbardziej popularny papier wartościowy wśród wszystkich weksli inwestycyjnych. Emitentem tych weksli jest Fundusz Hipoteczny Yanok, który środki pozyskane z Weksli Nieruchomościowych przeznacza na udzielanie finansowania stabilnym polskim przedsiębiorcom biorąc pod zabezpieczenie między innymi hipoteki na nieruchomościach.

Forma obrotu wekslami, w tym inwestycyjnymi została ściśle określona przez obowiązujące w Polsce od ponad 80 lat prawo wekslowe. Na jego mocy emitent weksli zobowiązuje się do wypłacenia inwestorom określonej kwoty w konkretnym, z góry ustalonym terminie. Weksle mają moc prawną, dlatego nie wymagają dodatkowego potwierdzania np. u notariusza. Renomowaną, cieszącą się dużym zainteresowaniem i pozytywnymi opiniami firmą, oferującą Nieruchomościowe Weksle Inwestycyjne jest Fundusz Hipoteczny Yanok.

Jakie są zalety inwestycji w weksle?

Lokowanie pieniędzy w Nieruchomościowych Wekslach Inwestycyjnych może stać się furtką do sporego zysku. Wpłacone środki zostają zabezpieczone hipoteką, której wartość jest co najmniej dwa razy wyższa od wysokości pożyczki, a wszystkie nieruchomości są dokładnie sprawdzane w celu określenia ich realnej wartości i płynności. Inwestor może być więc spokojny o swoje środki finansowe.

Każda osoba zainteresowana inwestycją w weksle ma do wyboru kilka opcji różniących się czasem trwania inwestycji, oprocentowaniem oraz częstotliwością wypłaty zysków. Wspomniany wcześniej Fundusz Hipoteczny Yanok oferuje weksle roczne oraz 3-letnie. W zależności od wybranego wariantu zyski wypłacane są raz w miesiącu, co kwartał lub raz w roku, a oprocentowanie inwestycji wynosi analogicznie 5,04%, 8% oraz 10% w skali roku. Na skutek decyzji podjętej przez Radę Polityki Pieniężnej z 17.03.2020 r. dotyczącej obniżenia stóp procentowych oferta firmy została nieco zmodyfikowana. Jedną z głównych zmian jest zmiana oprocentowania Rocznych Weksli Rentierskich w skali roku z 6% do 5.04% oraz podniesienie do 100 000 zł minimalnej kwoty inwestycji w przypadku 3-letnich weksli 10%. Nowe zasady obowiązują od 8.04.2020 r. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej Funduszu: https://www.yanokhipoteczny.pl/weksle-inwestycyjne/.

Dużą zaletą inwestycji w weksle jest także niska kwota wejścia, zaczynająca się już od 10 000 zł. Brak górnego limitu umożliwia samodzielne dopasowanie wysokości wpłacanych środków do aktualnych potrzeb.

Jak wygląda kwestia bezpieczeństwa inwestycji w Weksle Inwestycyjne Nieruchomościowe?

Osoby zainteresowane takim rozwiązaniem mogą być spokojne – prawo wekslowe czuwa nad tym, by wszystkie inwestycje były przeprowadzane uczciwie i prawidłowo. Ponadto Fundusz Hipoteczny Yanok/Fundusz Yanok starannie dobiera nie tylko przedsiębiorców, którym udziela kredytowania, ale również nieruchomości pod hipotekę. Ich wartość zawsze jest przynajmniej dwukrotnie wyższa. O jakości oferowanych przez Fundusz Yanok usług świadczą również opinie klientów oraz pozycja, jaką firma wypracowała sobie na rynku.
Należy jednak pamiętać, że każdy rodzaj inwestycji wiąże się z pewnym ryzykiem. W tym przypadku jest ono minimalne, a Weksle Inwestycyjne Nieruchomościowe mogą stanowić rzetelny, stały i bezpieczny dochód pasywny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *