Meble biurowe – jak wybrać odpowiednie meble dla twojego biura?

Kluczem do stworzenia ergonomicznego i dobrze wyglądającego biura jest wybór odpowiednich mebli. Muszą nie tylko świetnie się prezentować, ale także być funkcjonalne. Jeśli wyposażenie przestrzeni pracowniczej wciąż jeszcze przed Tobą, sprawdź, na co warto zwrócić szczególną uwagę.

Jakie meble wybrać do biura?

To, na jakie meble warto postawić, wyposażając biuro, zależy od kilku czynników. Są to m.in. jego wielkość oraz pełniona funkcja. Zasadniczo jednak w takiej przestrzeni nie może zabraknąć biurek ani wygodnych krzeseł. Są one podstawą efektywnej pracy. Przydadzą się także regały i szafy. Mogą służyć zarówno przechowywaniu bieżących dokumentów, jak i magazynowaniu umów sprzed kilku miesięcy czy ważnej korespondencji. Jeśli w swoim biurze zamierzasz przyjmować gości, zastanów się również nad stołami konferencyjnymi. Sprawdzą się one szczególnie dobrze w przypadku prowadzenia rozmów z kilkoma osobami jednocześnie. Nieco rzadziej spotykane, ale również bardzo istotne meble biurowe to ścianki działowe, metalowe regały, stoliki czy sofy, na których klienci będą mogli odpocząć w oczekiwaniu na rozmowę z Tobą lub pracownikiem.

Na co zwrócić uwagę, wybierając meble biurowe?

Zanim zrobisz zamówienie na pierwsze meble biurowe, sporządź plan przestrzeni. Zastanów się, czego będziesz potrzebować. Jeśli sam(-a) nie masz czasu lub z innych powodów nie chcesz sobie tym zaprzątać głowy, poproś o pomoc projektanta wnętrz. Decydując się na takie meble, koniecznie należy wziąć pod uwagę:

  • rodzaj mebli — zastanów się, czy biuro będzie jedynie miejscem samodzielnej pracy pracowników, czy też przestrzenią do przyjmowania klientów,
  • wielkość mebli — dopasuj je do rozmiarów pomieszczenia; czasami nieco mniejsze biurko nie zaważy na funkcjonalności, a sprawi, że w jednym miejscu będziesz mógł(mogła) umieścić większą liczbę pracowników,
  • jakość wykonania mebli — biurko czy krzesło będzie używane zazwyczaj przed ponad 20 dni w miesiącu, dlatego jeśli nie chcesz być zmuszony(a) go szybko wymieniać, postaw na produkty wykonane z porządnych materiałów, np. modele od 10office,
  • wygoda mebli — nie ma nic gorszego niż skupianie się na uwierającym fotelu czy złej wysokości biurka zamiast na pracy; żeby tego uniknąć, koniecznie sprawdź, czy meble są wygodne,
  • wygląd mebli — wbrew pozorom jest on również bardzo istotny i może mieć znaczący wpływ na efektywność pracy,
  • cenę mebli — nie bez powodu znajduje się ona na końcu tego wyliczenia; zadbaj o to, aby nie przysłoniła Ci innych ważniejszych aspektów.

Czego unikać kupując meble biurowe?

Przede wszystkim unikaj mebli w zbyt atrakcyjnej cenie. Niestety zazwyczaj towarzyszy jej również niska jakość, co w dłuższej perspektywie zdecydowanie się nie opłaca. Nie warto także decydować się na zakup od firmy, która dopiero zaczyna swoją działalność i znajduje się na rynku mniej niż 2-3 lata. Niestety często jakość mebli można ocenić dopiero po pewnym czasie. Jeśli więc nie chcesz eksperymentów w swoim biurze, znajdź profesjonalnego producenta, który może pochwalić się pozytywnymi opiniami.

Gdzie kupić meble biurowe?

Na szczęście nie musisz chodzić po sklepach stacjonarnych, aby kupić meble biurowe. Wystarczy wejść na stronę internetową jednego z producentów, np. https://www.10office.pl i wybrać odpowiednie biurka, szafy czy stoły. Obok produktów znajdują się cenniki, dzięki którym można oszacować cenę. Później należy jedynie wykonać telefon lub przesłać maila i w ten prosty, a przede wszystkim szybki sposób zamówić odpowiednie meble do swojego biura.

Tekst sponsorowany: Producent stołów i biurek, mebli biurowych i gabinetowych – https://www.10office.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *