Dlaczego warto wiedzieć, jakie efekty daje cold stamping?

Z techniki cold stampingu korzystają nowoczesne drukarnie cyfrowe. Jest to technologia uszlachetniania wydruków, dzięki której nasze produkty zyskują połysk. Poznaj pozostałe zalety tej metody i dowiedz się, kiedy warto z niej skorzystać.

Poznaj zalety cold stampingu

Cold Stamping (tłoczenie na zimno) jest techniką, którą doceniają zarówno sami drukarze, jak i ich klienci. Jej poprzednikiem była wciąż obecna w branży technika hot stamping. Jednak pomiędzy nimi jest sporo różnic, mimo iż obydwie oferują podobne efekty wizualne. Przede wszystkim dzięki cold stampingowi można szybko wykonać matrycę fleksograficzną, zwaną polimerem, bez względu na rodzaj realizowanego projektu. Dzięki temu drukarnia cyfrowa nie musi zamawiać specjalnego cylindra potrzebnego do złocenia na gorąco, a jej klient mniej zapłaci za druk etykiet. Co więcej, wpłynie to również korzystnie na czas realizacji zlecenia, gdyż podczas tłoczenia na zimno nie trzeba zbyt często chłodzić cylindra i tym samym rezygnować z prędkości druku.

Omawiana techniki sprawia, że etykiety wyglądają o wiele atrakcyjniej i zyskują połysk, dzięki któremu wyróżniają się spośród innych produktów na sklepowych półkach. Drukarnie cyfrowe korzystają z niej podczas realizacji zleceń dla producentów z branż spożywczej, kosmetycznej, chemicznej i farmaceutycznej. Decyzja o skorzystaniu z folii cold stampingowej to sprawdzone rozwiązanie. Mimo iż jest sztywna, to podczas skurczu staję bardziej matowa co samo w sobie daje niezwykle oryginalny efekt.

Którą technikę uszlachetniania druku wybrać?

Folia cold stampingowa to świetne narzędzie, które umożliwia uzyskanie zarówno funkcjonalnego, jak i artystycznego wzoru. Dzięki wysokiej rozdzielczości ułatwia uszlachetnianie nawet skomplikowanych kształtów. Głównym konkurentem tej technologii jest wymieniony wcześniej hot stamping. Jednak wskazanie, która z metod oferuje ciekawsze efekty, jest wyłącznie kwestią gustu. Zarówno jedna, jak i druga ma swoich zwolenników i przeciwników. Mimo to przyjrzyjmy się faktom. Wydruki z użyciem cold stampingu są tańsze. Co więcej, zapewnia także wydajniejszą produkcję, druk farbą i zastosowanie przejść tonalnych. Jest niezastąpiony, gdy materiał, który chcemy ozdobić, źle znosi wysoką temperaturę. Ponadto, technologia tłoczenia na zimno jest bardziej uniwersalna niż hot stamping, więc korzystają z niej firmy z różnych sektorów np. producenci alkoholi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *