Jak przygotować się do rozwodu i dlaczego pomoc prawnika jest nieoceniona?

Rozwód to wyjątkowo trudne wydarzenie dla każdego z małżonków. Czasami jego przeprowadzenie jest jednak nieuniknione. Jeżeli planujemy rozwód, dobrze byłoby zrobić wszystko, aby odpowiednio się do niego przygotować. Wówczas istnieje spore prawdopodobieństwo tego, że przejdziemy przez niego sprawniej i przede wszystkim spokojniej. Bez wątpienia należy zatem pomyśleć o zatrudnieniu doświadczonego adwokata.

Rozwód z orzekaniem o winie czy za porozumieniem stron?

Zanim wystosujemy pozew o rozwód, koniecznie musimy zastanowić się nad tym, czy ma on być przeprowadzony z orzeczeniem o winie, czy też za porozumieniem stron. W przeciwnym bowiem razie, ciężko będzie nam określić cel, na którego realizacji nam zależy. Jeżeli nade wszystko pragniemy szybkiego i mało kłopotliwego rozwodu, powinniśmy postawić na rozwód za porozumieniem stron. Jeśli jednak pragniemy uzyskać alimenty, powinniśmy postawić na rozwód z orzeczeniem o winie. Trzeba jednak liczyć się z tym, że uzyskanie go może zająć mnóstwo czasu. Na ostateczną rozprawę można czekać nawet półtora roku. Wszystko ze względu na to, że rozwód z orzeczeniem o winie wymaga przesłuchania świadków. Trzeba także zgromadzić niezbędne dowody. Każdy, kto decyduje się na taki rozwód, musi mieć na uwadze to, że nie będzie on przyjemny. Strony mogą obrzucać się wzajemnymi oskarżeniami, co niekiedy może powodować spory dyskomfort. Wydaje się więc, że rozwód z orzeczeniem o winie bez pomocy doświadczonego adwokata jest czymś, na co nie należy się decydować. 

Po co nam prawnik i jak go wybrać?

Z usług prawnika korzysta zdecydowana większość rozwodzących się osób. Jego pomoc jest jednak wyjątkowo nieoceniona dla osób, które decydują się na rozwód z orzeczeniem o winie. Wybór prawnika powinien być jednak starannie przemyślany. Najlepiej wybrać do pomocy osobę, która prowadzi kancelarię niedaleko naszego miejsca zamieszkania. Jeżeli zamieszkujemy województwo dolnośląskie, zainteresować może nas chociażby prawnik rozwody Wrocław. Warto byłoby poczytać opinie na temat poszczególnych kancelarii adwokackich. Im więcej tych pozytywnych, tym rzecz jasna lepiej. Doświadczony adwokat przygotuje nas do rozwodu przede wszystkim pod względem prawnym. Przygotuje i wystosuje pozew rozwodowy. Jego samodzielne przygotowanie mogłoby nastręczać naprawdę wielu trudności. Adwokat będzie nas także reprezentował w trakcie samej rozprawy. Będzie zadawał świadkom pytania, które są ważne dla przebiegu rozprawy. Pomoże także przygotować się do kolejnych rozpraw, jeśli będą konieczne. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *