Leasing BMW z wysokimi odliczeniami podatkowymi – czy warto? Jakie korzyści można zyskać?

Marka BMW zachwyca pod każdym względem, gdyż oferowane przez nią pojazdy są niezwykle wysokiej jakości. Jeśli myślimy, że nie stać nas na takie auto, powinniśmy zastanowić się nad leasingiem BMW. To opcja, z której szczególnie chętnie korzystają firmy. Wybierając dobrą ofertę, mają dodatkowo szansę na wysokie odliczenia podatkowe. Dowiedzmy się jak to możliwe!

Leasing BMW – przygotuj się na duże korzyści

Myśląc nad tą formą finansowania, warto zdecydować się leasing BMW operacyjny, gdyż to jedyna z dostępnych forma finansowania zapewniająca duże korzyści, umożliwiająca zaliczenie w koszty firmy powyżej 150.000 zł. To tym bardziej dobra opcja, zwłaszcza że praktycznie każda oferta pojazdów marki BMW przekracza tę kwotę. W ramach leasingu BMW wspomnianą kwotę można wykorzystać dwukrotnie – jako opłatę wstępną i ratę leasingową, a także ponownie dla wykupu. Co więcej, w przypadku wysokiego wykupu z leasingu można uzyskać sporo dodatkowych kosztów. 

Leasing BMW – jak mieć zawsze dostęp do nowego BMW?

Wysoki wykup, o którym wspomnieliśmy w poprzednim akapicie, ma dodatkową zaletę – niskie raty leasingu operacyjnego. Krótszy okres finansowania umożliwia właśnie wyższy wykup, ale też wzrasta rata leasingu BMW. W przypadku, gdy okres finansowania jest dłuższy, wykup jest za to niższy, lecz wraz z nim maleje rata leasingu operacyjnego. Wykupić samochód można bardzo szybko, bo już po roku, dwóch latach, a następnie poszukać chętnego, kto będzie chciał przejąć leasing BMW, zrobić tzw.cesję leasingu. Dzięki temu można wziąć kolejny leasing BMW, co pozwala mieć zawsze dostęp do nowego BMW! Trzeba się jednak zastanowić w tym wypadku, jaki wykup jest lepszy – wysoki czy niski?

Leasing BMW – na jaki wykup się zdecydować?

Leasing auta, zwłaszcza tak wspaniałego i niezawodnego, jak BMW to świetne rozwiązanie, zwłaszcza gdy można na tym dodatkowo skorzystać, lecz ważne, aby zadać sobie pytanie o wykup, co oznacza część wartości samochodu płatna na końcu umowy. Jeszcze do niedawna leasing BMW kończył się 1% wykupem, co pozwalało na dostęp do taniego leasingu z możliwością wykupu prywatnego. Obecnie przez polski ład to się pozmieniało, więc atrakcyjność takiego wykupu wyraźnie spadła. Dlatego też obecnie wielu leasingobiorców decyduje się na leasing z wyższym wykupem, co dotyczy również leasingu samochodu premium, a więc takiego jak BMW. To korzystne nie tylko ze względu na chęć wykupu na firmę, ale i maksymalizację odliczeń podatkowych. 

Odliczenia podatkowe – jak na tym skorzystać?

Jak przed chwilą wspomnieliśmy, w przypadku leasingu BMW możliwe są dodatkowe korzyści związane z odliczeniami podatkowymi. Żeby uzyskać koszty na koniec miesiąca lub roku, warto podpisać umowę leasingu operacyjnego samochodu z odroczonym harmonogramem spłat i w tym samym miesiącu wpłacić wkład własny na konto leasingodawcy. To pozwoli firmie leasingowej wystawić fakturę kosztową w miesiącu wpłaty. To zapewni uzyskanie jednorazowego wysokiego kosztu właśnie wtedy, gdy jest on potrzebny – dzieje się tak na przykład pod koniec roku podatkowego. 

Jak widać, nie dość, że leasing samochodu premium to wiele korzyści, to dodatkowo można uzyskać atrakcyjne odliczenia podatkowe. Nie ma co marnować takiej okazji!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *