Jak rozpoznać regały metalowe wysokiej jakości?

Magazyny i centra logistyczne to przestrzenie, w których praca nieustannie toczy się na najwyższych obrotach. Nie od dziś wiadomo jednak, ciągły pośpiech sprzyja pomyłkom i wypadkom. W jaki sposób zapewnić bezpieczeństwo zarówno pracownikom, jak i składowanym towarom? Odpowiedzią na to pytanie mogą być solidne regały metalowe, które wytrzymają trudy pracy w magazynie. Jak rozpoznać solidny produkt i dlaczego warto w niego zainwestować?

Regały metalowe w świetle obowiązujących norm

Aby regały metalowe mogły być dopuszczone do użytku w miejscu pracy, powinny one cechować się zgodnością z opracowanymi normami. Dokumenty te określają m.in. maksymalny możliwy wpływ sił poziomych czy nośność poszczególnych kotw, mocujących regał do podłoża. Warto pamiętać jednak, że do głoszonych przez normy założeń należy podejść z pewnym dystansem.

Trudno bowiem zbagatelizować fakt, że normy wytrzymałościowe są opracowywane w ściśle kontrolowanych warunkach, w których ładunki trafiają na regały metalowe z należytą starannością i uwagą. Realia pracy w magazynie mogą być jednak zupełnie inne – to wysoce uczęszczane przestrzenie, w których łatwo o ludzki błąd.

Dlaczego warto zainwestować w trwałe regały metalowe?

W ferworze codziennego zgiełku na magazynie nietrudno o drobne, wypadku, związane np. z manewrowaniem wózkiem widłowym. Nawet niewielka kolizja pomiędzy pojazdem a regałem może naruszyć jego stabilność do poziomu, który uniemożliwi jego bezpieczną eksploatację. Aby temu zapobiec, warto postawić na regały metalowe, które nie tylko spełniają bieżące normy, lecz wykraczają również poza założone minimum.

 Regały metalowe paletowe firmy Nedcon Silesia

Wybierz solidne regały metalowe od Nedcon Silesia

Jednym z producentów, przykładających największą wagę do wysokiej jakości swoich konstrukcji, jest Nedcon Silesia. Regały metalowe od Nedcon wykorzystują solidne kotwy oraz konektory typu Heavy Duty, które zmniejszają ryzyko uszkodzenia słupów regału i zapobiegają ich skręceniom.

Szukasz niezawodnych konstrukcji, które zapewnią Ci komfortową i bezpieczną pracę w magazynie? Skorzystaj z oferty Nedcon Silesia, wypełnij formularz kontaktowy i dowiedz się, jak podwyższyć standard bezpieczeństwa w swoim magazynie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *