Jakie cechy powinien posiadać namiot eventowy?

Jesteś organizatorem spotkania plenerowego, czy może jednym z wystawców, którzy wybierają się na taki event? A może organizujesz śluby i twoi klienci zamarzyli o weselu w ogrodzie? Niezależnie od tego, jakie są twoje priorytety i co planujesz, na pewno przyda ci się odpowiedni namiot, który będzie mógł stanąć w miejscu, w którym odbywa się spotkanie. Jak powinieneś go wybrać?

Wielkość adekwatna do sytuacji

Pierwsza cecha, na którą musisz zwrócić uwagę, to wielkość namiotu. Musi ona być dostosowana do potrzeb wydarzenia, w szczególności, niezbędne jest zapoznania się z zasadami organizatora, jeśli jesteś gościem podczas eventu. Oprócz tego musisz wiedzieć, co chcesz pod nim ustawić i ilu gości lub pracowników będzie pod nim zazwyczaj przebywało. Dzięki takim przewidywaniom będziesz w stanie dobrać najlepsza wielkość, która zagwarantuje optymalne zagospodarowanie przestrzeni i wszystkim pozwoli poruszać się swobodnie w obrębie namiotu.

Z kolei jeśli organizujesz przyjęcie czy wesele w ogrodzie, na pewno będziesz potrzebował większego namiotu eventowego, który zmieści obszerny stół, a także ewentualne inne wyposażenie. Wyjątkowo eleganckim, wygodnym i przestronnym rozwiązaniem może być w tym przypadku namioty typu gwiazda, dostępny na stronie renomowanego producenta namiotów eventowych Inventini: https://inventini.com/branza/namioty-eventowe/.

Odpowiednia kolorystyka i aranżacja

Decydując się na ustawienie namiotu, należy też zawczasu przemyśleć jego kolorystykę. Będąc jednym z wielu wystawców, można zdecydować się na wyjątkowe, żywe kolory, bazujące na kolorystyce przedsiębiorstwa – na przykład na barwach w logo. Dzięki temu zostanie zachowana odpowiednia spójność całej aranżacji, a same barwy od razu będą automatycznie kojarzone z przedsiębiorstwem. Dodając do tego wyraźnie widoczną nazwę na dachu, logo i charakterystyczne zdjęcia na ściankach, można uzyskać kompozycję, która zapadnie w pamięć i sprawi, że w przyszłości więcej klientów będzie kojarzyć je z tym, co widzieli podczas eventu. W konsekwencji mogą być bardziej skłonni do zakupu produktów lub skorzystania z usług.

Z kolei, jeśli samodzielnie organizujesz imprezę plenerową i potrzebujesz na niej tylko kilku namiotów, postaraj się, aby wszystkie ze sobą współgrały. Dzięki temu cała aranżacja będzie w pełni spójna i zapewni ci poczucie estetyki, a twoi goście intuicyjnie uznają cię za dobrego organizatora, który przykłada wagę do szczegółów i perfekcyjnie łączy elementy. To podkreśli twój profesjonalizm i na pewno wywrze pozytywne wrażenie.

Swoimi własnymi zasadami rządzą się z kolei namioty wykorzystywane podczas ślubu. Jeśli jesteś jego organizatorem, najpewniej w pierwszej kolejności pomyślisz o klasycznej bieli lub ecru. To uniwersalne rozwiązanie, które sprawdzi się niemal w stu procentach przypadków. Jeśli jednak twoi klienci to nietuzinkowa młoda para, mogą pragnąć czegoś bardziej niezwykłego. Wówczas możesz pomyśleć o jakimś ciekawym nadruku, na przykład nawiązującym do wybranego przez nich motywu kolorystycznego wesela. Może delikatne, różowe i niebieskie wzory będą tymi odpowiednimi? Na pewno urozmaicą wesele, a do tego będą pasować także do wielu kolejnych imprez, eventów i ślubów, które zorganizujesz.

fot. inventini.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *