Podesty teleskopowe vs. ładowarki teleskopowe

Konstrukcja teleskopowa jest bardzo popularnym rozwiązaniem wśród maszyn ciężkich, które można spotkać praktycznie na każdym większym placu budowy. Dlaczego? Powód jest prosty – tak zaprojektowany sprzęt charakteryzuje się dużą uniwersalnością i ponadprzeciętnymi możliwościami, które gwarantują najwyższą jakość pracy w najtrudniejszych warunkach.

Podobna budowa, inne zadania

Najczęściej do zaawansowanych prac wykorzystuje się ładowarki teleskopowe bądź podesty teleskopowe. Na pierwszy rzut oka kompletny laik mógłby zarzucić niniejszym maszynom duże podobieństwo, jednakże różnic jest całkiem sporo. To prawda, maszyny te mają zbliżone układy ramienia oraz sposoby osiągania odpowiedniego wysięgu, a wynika to z faktu, że zarówno ładowarki, jak i podnośniki teleskopowe korzystają z podobnych układów: hydraulicznego, łańcuchów oraz lin. Przeznaczenie maszyn to już jednak inna bajka.

Podnośniki teleskopowe – główne zastosowane

Podesty teleskopowe zajmują się głównie podnoszeniem ludzi za pomocą kosza. Modele zaopatrzone w silniki spalinowe wykonują celująco swe działania na problematycznym, grząskim i nieutwardzonym terenie.

Ładowarki teleskopowe – krótka charakterystyka

Ładowarki teleskopowe są znacznie bardziej uniwersalne – https://www.riwal.com/poland/pl-pl/wynajem/flota/ladowarki-teleskopowe. Oczywiście ich głównym zadaniem jest podnoszenie ciężkich ładunków, ale wystarczy mała modyfikacja konstrukcji, aby uzyskać dostęp do nowych funkcji. Hak, łyżka bądź platforma robocza – wystarczy wybrać interesujący nas osprzęt, a ładowarka teleskopowa zamieni się w prawdziwy park maszynowy. Na korzyść powyższej maszyny przemawiają również obowiązujące przepisy. Aby móc pracować na ładowarce teleskopowej, wystarczą jedynie uprawnienia dawnej kategorii 1WJO, mimo że dodatkowy osprzęt potrafi zamienić ją w dźwig lub podest koszowy.

Jeśli szukasz podnośnika lub ładowarki teleskopowej na wynajem, sprawdź oferty sprawdzonych dystrybutorów (np. RIWAL). Pamiętaj, że tylko maszyny od najlepszych producentów (np. JLG lub Magni) zapewnią Ci efektywną pracę, bez irytujących przestojów i niepotrzebnego stresu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *