Szkoła niemieckiego we Wrocławiu- doskonałe kursy dla każdego

Nauka języków obcych jest w dzisiejszym świecie niezwykle potrzebna i ważna. Wiele podróżujemy, zmieniamy miejsce zamieszkania, wyjeżdżamy w delegacje, obcy język jest więc podstawą naszego porozumiewania się z ludźmi. Nie ulega wątpliwości, że nauka obcego języka nie jest zadaniem łatwym. Zdecydowanie łatwiej jest jednak skorzystać z umiejętności i wiedzy lektorów, niż próbować zgłębiać tajniki obcych języków na własną rękę. Szkołą językową, która nauczy Cię porozumiewania się w języku niemieckim jest szkoła Osterreich Institut Wrocław. Znana jest nie tylko w naszym kraju, ale także poza nim, a to wszystko dzięki kursom językowym, które prowadzone są na najwyższym poziomie przez najlepszych pedagogów. Aby nauczyć się języka, nie potrzeba talentu, a jedynie wytrwałości i uporu, który pozwoli na zgłębienie językowych zawiłości i uzyskanie lekkości i naturalności mówionego języka.

Co oferuje szkoła?

Szkoła niemieckiego Wrocław oferuje kompleksowe kursy językowe, przystosowane zarówno do wieku, grupy społecznej, jak i poziomu zaawansowania. W ofercie znajdują się kursy błyskawiczne, skierowane do osób, które w krótkim czasie chcą nauczyć się jak najwięcej. Kursanci mogą skorzystać także z kursów prowadzonych w trybie online. To doskonały sposób na uczestnictwo np. młodych mam czy osób, którym do Wrocławia nie jest po drodze. Prowadzone są różnorodne akcje dla dzieci, np. bezpłatne webinary czy spotkania z niemiecką i austriacką kulturą. Takie akcje są ciekawym urozmaiceniem i świetną atrakcją dla dzieci. Dzięki takim wydarzeniom, dzieci od najmłodszych lat mają kontakt z językiem obcym, a to nie tylko wpływa na rozwój ich mózgu i myślenia, ale także sprawia, że późniejsza nauka języka staje się prosta i naturalna. Najwięcej uczymy się przez zabawę, a kursy i webinary dla dzieci są najlepszą zabawą językową.

Dofinansowanie na naukę języka niemieckiego

Nauka niemieckiego Wrocław może być dofinansowana nawet w 80%. Taka pomoc należy się osobom prowadzącym działalność gospodarczą i osobom pracującym w małej lub średniej firmie. Jeśli chcesz skorzystać z dofinansowania, musisz złożyć stosowne dokumenty. Wszelkie terminy możesz sprawdzić na stronie internetowej, a rekrutacja rozpoczyna się w styczniu 2021.Dofinansowanie pomoże w udźwignięciu finansowych kosztów szkolenia pracowników, choć ceny kursów w szkole językowej są naprawdę atrakcyjne i warte uwagi.

Bezpłatna próba

Kursy niemieckiego Wrocław mogą być poprzedzone bezpłatną lekcją próbną. Dotyczy to wszystkich poziomów zaawansowania, od A1 aż do C1. Aby wziąć udział w takiej lekcji, wystarczy jedynie wysłać stosowne zgłoszenie na adres meilowy podany na stronie internetowej. Lekcja próbna pozwoli na sprawdzenie, czy forma prowadzenia zajęć, poruszana tematyka czy sposób przekazywania informacji jest dla Ciebie odpowiedni i skuteczny. Poza tym, lekcja próbna pozwoli na sprawdzenie, czy zadeklarowany poziom zaawansowania został właściwie określony. Zbyt wysoki poziom zaawansowania względem rzeczywistych umiejętności może skutkować brakiem motywacji, zniechęceniem i trudnościami w zrozumieniu poruszanych zagadnień. Zbyt niski poziom względem umiejętności zahamuje rozwój. Warto więc wziąć udział w darmowej lekcji, by określić, na jakim poziomie znajomości języka jesteś.

Niemiecki dla specjalistów

Szkoła niemieckiego Wrocław oferuje również kursy branżowe, skierowane do lekarzy, pielęgniarek czy studentów kierunków medycznych. Cały kurs trwa 30 godzin lekcyjnych, a od uczestników wymaga się poziomu B1+. Takie kursy prowadzone są na najwyższym poziomie przez wysoko wykwalifikowanych lektorów i pedagogów, którzy posiadają ogromne doświadczenie i wieloletnią praktykę w prowadzeniu zajęć językowych dla dzieci i dorosłych na każdym stopniu zaawansowania.

Czy warto skorzystać z usług szkoły językowej?

Zdecydowanie warto! Języki obce są dziś wymogiem większości miejsc pracy. Zazwyczaj uczymy się w szkole języka angielskiego, a język niemiecki schodzi na drugi plan. Obecnie jednak niemiecka gospodarka pnie się na wyżyny, poszukiwani są wciąż nowi pracownicy, którzy sprawnie i biegle władają językiem naszych zachodnich sąsiadów. Aby współpracować z zagranicznymi firmami, musisz znać pewne zawiłości, slang i zasady, którymi rządzi się przede wszystkim język mówiony. Nie wszystkiego jesteś w stanie nauczyć się z książek, kurs językowy będzie więc dokładnie tego, czego potrzebujesz. Nauka języków obcych rozwija mózg, tworzy w nim nowe połączenia, wpływa na inteligencję dzieci. Warto zaznajamiać je z językiem obcym już od najmłodszych lat, a wówczas dalsza nauka staje się o wiele prostsza.

Tym, co zazwyczaj stanowi problem w komunikacji w obcym języku jest nie tyle brak jego znajomości, co po prostu bariera językowa. Unikniesz ją, jeśli skorzystasz z usług nauki języka z lektorami i native speakerami. Wiedza podawana w książkach jest ważna, ale nie daje nam lekkości i naturalności języka. Jedynie kurs i kontakt z żywym językiem pozwoli na prawdziwy rozwój umiejętności językowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *